26
Kauno „Žalgiris“ – LKL čempionai (nuotr. BFL / Vyginto Skaraičio)

Kauno „Žalgiris“ – Lietuvos čempionas

Stipriausios Lietuvos komandos vardas ir toliau priklauso Kaunui. „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtosiose didžiojo finalo rungtynėse Vilniuje 85:77 (13:14, 22:21, 28:17, 22:25) įveikė „Lietuvos ryto“ ekipą ir laimėjo seriją „sausu“ rezultatu 4:0.

26

Legionieriai. Per pirmąjį ketvirtį „Žalgirio“ lyderis Jamesas Andersonas pelnė 9 iš 13 kauniečių taškų. Verta pažymėti tai, jog kauniečių legionierius per likusį laiką surinko tik 2 taškus, tačiau jį puikiai pavadavo Willas Cherry, pataikęs 4 tritaškius ir surinkęs 16 taškų.

Taškas į tašką. Pirmoje rungtynių pusėje nei vienai ekipai nepavyko įgyti solidesnio pranašumo ir po pirmos rungtynių dalies švieslentėje degė lygus rezultatas – 35:35.

Pabėgo. „Žalgirio“ krepšininkai spurtavo po didžiosios pertraukos. Artūro Milaknio, Luko Lekavičiaus vedini kauniečiai ketvirtį laimėjo 28:17 ir po trijų kėlinių pirmavo 52:63.

Atgijo. Likus žaisti penkias minutes iki ketvirto kėlinio pabaigos Mindaugas Lukauskis ir Billy Baronas pataikė iš toli ir atgaivino aikštelės šeimininkų viltis (71:77). Tačiau likusią atkarpą kauniečiai sužaidė užtikrintai ir iškovoję pergalę apgynė Lietuvos čempionų vardus.

Apdovanojimų ceremonija. Lietuvos čempionų žiedai ir medaliai prizininkams bus įteikti birželio 9, 11 arba 15 dienomis. Uždarymo ceremonijos data priklauso nuo to, kada baigsis mažojo finalo serija.