16
NBA finalas: „Warriors“ – ƒ„Cavaliers“ (nuotr. SCANPIX)

NBA finalo seriją pergalingai pradėjo namie žaidę „Golden State Warriors“ krepšininkai. Ketvirtadienį jie tik po pratęsimo 108:100 nugalėjo LeBroną Jamesą ir „Cleveland Cavaliers“ bei serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

16

Stephenas Curry nugalėtojams pelnė 26 taškus ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. „Tai buvo penkios papildomos minutės, kurių mums prireikė, kad laimėtume“, - teigė jis. Per pagrindinį rungtynių laiką „Warriors“ privertė gerokai pasijaudinti savo gerbėjus, kol panaikino 14 taškų deficitą.

L. Jamesas galėjo išplėšti pergalę šios rungtynėse, tačiau jo tolimas metimas sulig finaline pagrindinių rungtynių sirena tikslo nepasiekė. Per pratęsimą Klivlando ekipa nepataikė aštuonių savo metimų iš eilės. „Kažką su tuo reikia daryti“, - teigė „Cavaliers“ strategas Davidas Blattas.

Ne tik pralaimėjimas užtemdė Klivlando komandos nuotaiką – per pratęsimą į drabužinę dėl traumos buvo priverstas išeiti vienas „Cavaliers“ lyderių Kirie Irvingas. Jo sąskaitoje 23 taškai, 7 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

L. Jamesas pelnė liūto dalį taškų – 44, tačiau to pergalei nepakako. Per pratęsimą „Cavs“ lyderis prametė tris metimus ir dukart suklydo. Antras finalo serijos rungtynes komandos Oklande žais sekmadienį.