6
Lietuvos tradicinės karatė čempionatas (nuotr. Vytauto Mikaičio)

Vilniuje įvyko 2015 metų Lietuvos tradicinės karatė vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų Lietuvos tradicinės karatė čempionatas. Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad komandinėje įskaitoje ir vėl nepraleinkiami buvo Vilniaus klubo „Lūšis“ sportininkai, surinkę 140,5 taškus.

6

Antrąją vietą užėmė „Sanrei“ (62,5), trečiąją - „Danas“ (53,5).

Daugiausia dėmesio, tradiciškai, sulaukė suaugusiųjų pasirodymai. Itin atkakliose vyrų kumitė varžybose nugalėtoju tapo „Lūšies“ atstovas Paulius Mackonis, aplenkęs kitus to paties klubo sportininkus - Paulių Čerešką, Danielių Buckų ir Dominyką Žibutį.

P. Mackonis antrąjį savo auko medalį iškovojo fuku-go rungtyje, kurioje už nugaros paliko „Dano“ įkūrėją Norbertą Motiejūną ir tą patį D. Žibutį.

Pastarasis sportininkas revanšavosi ko-go rungtyje, kurioje P. Mackoniui teko tenkintis antrąją vieta. Trečiąją vietą šioje rungtyje pasidalino N. Motiejūnas ir dar vienas „Lūšies“ atstovas Audrius Surgėlas.

Katos rungtyje vėl čempionu tapo „Sanrei“ įkūrėjas ir vadovas Vadimas Akimovas, aplenkęs nuolatinį savo konkurentą N. Motiejūną. Trečiąją prizininkų pakylos vietą užėmė Modestas Tursa iš „Lūšies“.

Moterų varžybose dviejų rungčių apdovanojimus išsidalino tas pats sportininkių trejetas. Kumitė čempione tapo „Tikslo“ atstovė Ugnė Kvedytė, vicečempione – Justė Baltrušaitytė („Danas“), o trečiąją vieta džiaugėsi Agota Mockutė („Lūšis“). Katos rungtyje aukso medalis atiteko J. Baltrušaitytei, sidabro – U. Kvedytei, o bronzos – vėl A. Mockutei.

Lietuvos tradicinės karatė asociacijos (LTKA) prezidentui Giedriui Dranevičiui čempionatas paliko puikų įspūdį.

„Buvo labai daug emocijų, ypač kovojant jaunimui. Dar nežinia, kam jų kovos sukelia daugiau emocijų – jauniesiems sportininkams ar jų tėvams“, - šypsojosi G. Dranevičius.

Lietuvos tradicinės karatė gerbėjai šiais metais mūsų šalyje išvys dar vieną išskirtinį renginį. Rudenį LTKA rengs Europos čempionatą, kuris vyks Vilniuje arba Panevėžyje.