Gegužės 9-10 d. Vilniuje vyko Lietuvos fechtavimo čempionatas, kuriame paaiškėjo geriausi šalies fechtuotojai bei komandos. Šiais metais čempionate varžėsi beveik rekordinis dalyvių skaičius – iš viso 79 sportininkai bei 16 komandų.

Pirmąją dieną špagininkai varžėsi asmeninėse varžybose. Tarp 37 moterų čempione tapo Agnė Švelnienė finale 15:13 įveikusi Pauliną Bajorūnaitę, o bronzos medaliais pasipuošė Rūta Latinytė (pusfinalyje 10:15 pralaimėjo A. Švelnienei) ir Laura Asadauskaitė (pusfinalyje 13:15 nusileido P. Bajorūnaitei).

Vyrų tarpe, tarp 42 varžovų, nugalėjo Justinas Kinderis finale 15:14 nugalėjęs Javgenijų Stalmakovą, trečiosios vietos teko Jurijui Mašalo (kovoje dėl vietos finale 10:15 pralaimėjo J. Stalmakovui) ir Viktorui Salečiui (pusfinalyje 8:15 turėjo pripažinti J. Kinderio pranašumą).

Antrąją varžybų dieną kovojo komandos. Tarp 8 moterų komandų aukso medalius laimėjo “Kauno Gajos I” komanda, finale 45:37 įveikusi “VMSC-Gintarinės špagos I” ekipą, o bronzos medaliai teko “Kauno Gajos II” ketvertukui, kuris kovoje dėl 3 vietos nugalėjo “VMSC-Gintarinės špagos II” komandą.

Vyrų tarpe taip pat varžėsi 8 komandos, iš jų geriausia šiais metais – “VMSC-Gintarinės špagos I” ekipa, kovoje dėl aukso 45:33 nugalėjusi “Kauno Gajos I” fechtuotojus, o kovoje dėl 3 vietos laimėjo “Kauno Gajos II” špagininkai 45:29 įveikę “Kauno Gajos III” komandą.