REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ėmėsi Liberalų sąjūdžio inicijuoto siūlymo kartu su 2016 metų Seimo rinkimais surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.

Seimas ėmėsi Liberalų sąjūdžio inicijuoto siūlymo kartu su 2016 metų Seimo rinkimais surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį 58 balsais už, devyniais - prieš, 30 susilaikius po pateikimo pritarta nutarimo projektui, kad būtų rengiamas privalomasis referendumas pakeisti Konstitucijos 12 straipsnį.

REKLAMA

Toliau projektą svarstys Seimo Teisės ir teisėtvakos komitetas, Konstitucijos komisija, projektą plenariniame posėdyje numatoma svarstyti 2016 metų pavasario sesijoje. Ši data paskirta, kad būtų išlaikyti terminai, apibrėžiantys referendumo paskelbimo sąlygas.

Referendumo tekste siūloma negaliojančia pripažinti Konstitucijos 12 straipsnio antrąją dalį, kuri numato, kad niekas, išskyrus įstatymo numatytus atvejus, negali būti Lietuvos ir kitos valstybės piliečiu.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat Seimas svarstė Darbo partijos atstovo Artūro Paulausko siūlymą surengti referendumą tuo pačiu klausimu, į Konstituciją įrašant, kad „Lietuvos Respublikos pilietis gali būti ir kitos valstybės piliečiu“. Šis projektas buvo pateiktas dar 2013 metais, o referendumą A.Paulauskas siūlė surengti per jau praėjusius prezidento rinkimus.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas siūlė projektą atmesti, argumentuodamas neigiama išeivijos lietuvių pozicija, tačiau parlamentas antradienį tam nepritarė. Projektas grįžo atgal į komitetą, išsakyti siūlymai, kad jis galėtų būti svarstomas kartu su liberalų projektu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konstitucijos nuostatą dėl pilietybės galima pakeisti, jeigu referendume tam pritartų daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Užsienio lietuviai nuogąstavo, kad tokie griežti reikalavimai gali sužlugdyti referendumą.

Šiuo metu dviguba pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos okupacijos laikotarpiu, ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems po nepriklausomybės atkūrimo.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad norint iš esmės išplėsti dvigubos pilietybės galimybę būtina keisti Konstituciją, o ši pataisa gali būti priimta tik referendumu.

REKLAMA

Liberalizavimo šalininkai teigia, kad dvigubą pilietybę būtina įteisinti, siekiant išlaikyti emigrantų ryšius su Lietuva ir atsižvelgiant į globalizacijos tendencijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų