11
„Juodšilių pavasario“ kroso duatlonas (nuotr. Organizatorių)

Greta Vilniaus esančiuose Juodšiliuose jau dešimtą kartą vyko „Juodšilių pavasario“ varžybos. Keletą metų prie starto linijos rinkdavosi kroso bėgimo entuziastai, o antrą sezoną iš eilės čia pagrindine tampa kroso duatlono (bėgimo ir važiavimo dviračiu) rungtis.

Išbandyti savo jėgų puikiu pavasarišku oru buvo pasirengę beveik pusė tūkstančio žmonių, bemaž dvigubai daugiau nei 2014 metais. Šiemet pagrindinė rungtis tapo dar ilgesnė – iš pradžių sportininkams reikėjo nubėgti 8 km kroso distanciją, po to dviračiu įveikti išties nelengvą 17 km nuotolį, o baigiamąja tapo dar 4 km kroso atkarpa.

Nors distancija tapo ilgesnė, nors varžovių būrys – žymiai didesnis, kova dėl nugalėtojo vardo vyko tarp tų pačių konkurentų – Andrejaus Dolgovo ir Marijaus Butrimavičiaus. Prieš metus Andrejaus persvara buvo beveik 2 minutės, šį kartą finiše kroso duatlono lyderius skyrė 1 min. ir 11 sek. Antrus metus iš eilės šių kroso duatlono varžybų, kurioms šiemet buvo suteiktas ir Lietuvos triatlono federacijos taurės varžybų statusas, nugalėtoju tapęs A. Dolgovas nuotolį įveikė per 1 val. 35 min. 7 sek. Trečioji vieta ant garbės pakylos atiteko Gediminui Morėnui (1.39.05 val.).

„Nuotolis ilgesnis, lengva nebuvo, tačiau man labai patiko. Techniška dviračių trasa leido įgyti gana solidžią persvarą, tad paskutinieji kilometrai bėgte jau nebebuvo svarbūs – galėjau ir atsipalaiduoti“, - po finišo sakė nugalėtojas. Antrus metus iš eilės likęs antroje vietoje M. Butrimavičius pajuokavo, kad gal trečias kartas nemeluos – šiemet jis nuo nugalėtojo atsiliko kiek mažiau.

Moterų varžybose 2014 m. nugalėtojai Miglei Mačionytei apginti nugalėtojos vardo nepavyko. Sugaišusi distancijoje 2 val. 2 min. 58 sek. nugalėtoja tapo vyrų varžybose triumfavusio A. Dolgovo žmona Vida Dolgovienė. Ji daugiau nei 3 min. aplenkė Svetlaną Zaikovą, o bronzine prizininke tapo Dovilė Vankevičiūtė (2.11.57 val.).

Vyresnių dalyvių amžiaus grupėse kroso duatlono nugalėtojais tapo Vaida Reinartaitė, Rimas Šilanskas, Rima Lukoševičienė, Rimantas Butkevičius, Kęstutis Naujokaitis ir Juozas Vilkelis.

Atkakli kova vyko ir Vaikų duatlono rungtyje, kurios dalyviai turėjo nubėgti 600 m, po to dviračiu įveikti 4 km nuotolį ir nubėgti dar 300 m. Čia nugalėtojais tapo Gabija Ališauskaitė ir Deividas Mikučionis.

Varžybas Juodšiliuose organizavusi asociacija „Sporto renginiai“ nelaužė tradicijos – jėgas varžybose galėjo išbandyti ir bėgimo entuziastai, kuriems šį kartą buvo pasiūlyti 4, 8 ir 12 km kroso nuotoliai.

View image | gettyimages.com

Ilgiausioje rungtyje lygių nebuvo Valdui Dopolskui. Prieš metus jis čia buvo laimėjęs 6 km nuotolį, šiemet 12 km įveikė per 42.21 min. 7 sek. nuo jo atsiliko Paulius Bieliūnas, o trečioji vieta atiteko Kęstučiui Kušeliauskui. Moterų grupėje nugalėjo Viktorija Tomaševičienė (57.09 min.), aplenkusi Moniką Uldukytę ir Svetlaną Čerliną.

8 km nuotolyje prizininkais tapo Augustas Jakubynas (29.34 min.), Modestas Dirsė (29.46 min.) ir Rimvydas Alminas (29.49 min.) bei Rūta Stonkutė (40.35 min.), Asta Daudaitė (41.52 min.) ir Simona Balčiūnaitė (44.11 min.).

4 km kroso rungties nugalėtojais tapo Karolina Savko ir Evaldas Nausėda.

Artimiausios „Sporto renginių“ organizuojamos varžybos – tai „Eurovaistinės“ Trakų pusmaratonis, kuris vyks gegužės 10 dieną. O duatlono bei triatlono mėgėjai sezoną tik pradeda – galimybių pasivaržyti išties nestigs.