Šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės II etapo vyrų atrankos varžybų barjerą sėkmingai įveikė du lietuviai - Justinas Kinderis ir tokio lygio varžybų debiutantas 17-metis Dovydas Vaivada.

D. Vaivada ir J. Kinderis pateko į atrankos B grupę ir jau fechtavimo rungtyje jaunasis penkiakovininkas parodė, kad yra pasirengęs kovoti su daug labiau patyrusiais varžovais. Pernykštis Nandzingo jaunimo olimpinių žaidynių prizininkas laimėjo 17 iš 28 kovų ir grupėje užėmė 3 vietą. J. Kinderis laimėjo ir pralaimėjo po 14 dvikovų, o tai lėmė 16-ąją vietą rungties bendrojoje įskaitoje.

Plaukimo rungtyje D. Vaivada užėmė 8-ąją vietą, tačiau bendrojoje įskaitoje pasivijo pirmavusį baltarusą Pavelą Cichanau. Be to, šiuos sportininkus pasivijo airis Arthuras Laniganas-O Keeffe'as. Visa trijulė po 2 rungčių turėjo po 550 taškų.

Tuo metu J. Kinderis plaukimo rungtyje liko 20-as ir nukrito į tokią pat vietą bendrojoje įskaitoje (509 taškai).

Į finalą tiesiogiai patenka po 8 geriausius sportininkus iš visų atrankos grupių, o dar dvylikai kelialapius į finalą lemia pasiektas rezultatas. Prieš lemiamą - kombinuotąją bėgimo ir šaudymo - rungtį D. Vaivada 9-ąją poziciją tuo metu užėmusį sportininką lenkė 18 sekundžių, o J. Kinderis nuo 8-ojo buvo atsilikęs 24 sek.

Patekti į geriausiųjų aštuntuką nė vienam lietuviui vis dėlto nepavyko. J. Kinderis distanciją įveikė per 11 min. 20 sek., rungtyje užėmė 4-ąją vietą ir finiše pasivijo D. Vaivadą. Abu lietuviai atrankos varžybose surinko po 1129 taškus ir pasidalino 10-11 vietas. Netrukus paaiškėjo, kad to užtenka kelialapiams į finalą pelnyti. B grupėje kelialapius į finalą iškovojo net 14 sportininkų.

Trečiasis lietuvis - Lukas Kontrimavičius - pateko į atrankos A grupę, joje užėmė 23 vietą (1048 taškai) ir į finalą nepateko.