REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Vėjaraupiai – dažna virusinė vaikų infekcinė liga. Nors pasitaiko, kad ji užklumpa ir suaugusiuosius. Vėjaraupių virusas plinta oro lašeliniu ar tiesioginio kontakto būdais. Inkubacinis ligos periodas trunka apie dvi savaites.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia odą nusėja raudonos dėmelės, kurios greitai virsta vandeningomis pūslelėmis. Per porą dienų jos apdžiūsta ir tampa šašeliais. Išbertas vietas labai niežti, tačiau per intensyviai jas kasant, gali likti randai ar per nešvarias rankas pakliūti infekcija. Vėjaraupiai pasireiškia skirtingai: daugeliui kūno temperatūra pakyla šiek tiek, kai kuriems šokteli iki 40 laipsnių ir laikosi kelias dienas.

REKLAMA

Specialių vaistų šiai ligai - nėra. Svarbiausia užduotis - slopinti niežulį ir dezinfekuoti pūsleles. Briliantinės žalumos šiam tikslui galima ir nebenaudoti, tam yra kitų pasirinkimų, kurie neteps drabužių, patalynės ir t.t. Nuo vėjaraupių pasveikstama per 10-15 dienų. Persirgus vėjaraupiais, imunitetas šiai ligai susidaro visam likusiam gyvenimui, tačiau virusas organizme išlieka ir, imunitetui susilpnėjus, gali suaktyvėti, sukeldamas juostinę pūslelinę. Todėl vis dažniau apsaugai nuo vėjaraupių naudojama vakcina. Nustatyta, kad skiepai imunitetą garantuoja dešimtmečiui. Pataria specialistė VšĮ Karoliniškių poliklinika Vaikų ligų skyriaus vedėja Živilė Mikalauskienė:

REKLAMA
REKLAMA

- Vėjaraupiai – infekcinė liga. Tad viskas priklauso nuo to, kada vaikas patenka į kolektyvą. Jei ten kas nors suserga, tuomet, žinoma, užsikrečia ir kiti, nesirgę šia liga. Paprastai vėjaraupių protrūkis pastebimas du kartus per metus: lapkričio ir kovo mėnesiais. Kai šalta, vėjaraupiai išnyksta, kai laikosi drėgnas, šiltas oras – vėjaraupių infekcija itin laki ir keliauja oro lašeliniu būdu.

Nepaisant to, kad vėjaraupiai yra sveikatos sutrikimas: vaikui niežti, pakyla aukšta temperatūra, reikia apskaičiuoti ir vaistų pirkimo išlaidas, ir tai, kad vienas tėvų turi vaiką slaugyti namuose ir būna nedarbingas mažiausiai dešimt dienų. Be to, vėjaraupiai ne visiems pasireiškia vienodai. Kai kuriems liga labiau komplikuojasi, karštis laikosi penkias dienas, vaikas labai nusikaso, gali likti randelių. Galimos ir kitos komplikacijos. Tad jei tėvai turi finansinių galimybių paskiepyti vaiką nuo vėjaraupių, siūlyčiau jomis pasinaudoti. Po vakcinacijos vėjaraupiais galima nesusirgti iš viso arba persirgti kur kas lengvesne forma. Skiepai nuo vėjaraupių rekomenduojami vaikams nuo metų ir trijų mėnesių, prieš išleidžiant į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Paprastai vakcinuojama tuo pačiu metu kaip ir tymų-raudonukės vakcina.

Mano nuomone, ši vakcina taip pat turėtų būti įtraukta į privalomųjų skiepų sąrašą. Vėjaraupiai - ne sloga, kyla nepatogumų tiek tėvams, tiek ikimokyklinio ugdymo įstaigų kolektyvams, tiek ir patiems vaikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų