Lietuvos vicečempionui Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko iškovoti antrosios pergalės Europos taurės „Last 32“ etape – „Švyturio“ arenoje po atkaklios ir įtemptos kovos paskutinėmis sekundėmis rezultatu 62:69 nusileista ilgą ir šlovingą istoriją turinčiai Stambulo „Besiktas Integral Forex“ ekipai.

Rungtynių taškų kraitį atidarė neptūnietis Donatas Zavackas, pataikęs tolimą metimą. Nuo to laiko „Neptūnas“ visą pirmąjį kėlinį 2-6 taškais buvo priekyje.

Antrąjį ketvirtį neptūniečiai pradėjo spurtu 5:0 – tolimą metimą, šiek tiek užmynęs ant tritaškio linijos, pataikė Martynas Mažeika ir tritaškį smeigė Mindaugas Girdžiūnas. Tai Klaipėdos ekipai padėjo susikrauti 7 taškų pranašumą – 21:14.

Netrukus svečiai atsakė atkarpa 12:2 ir jau rezultatas pakrypo turkų naudai - 26:23. Antrojo kėlinio pabaigoje daugiau nei minutę nei vienai, nei kitai komandai taškų pelnyti nebepavyko ir krepšininkai į didžiąją pertrauką išsiskirstė švieslentėje šviečiant tiems patiems skaičiams – 23:26.

Trečias kėlinys prasidėjo taiklia Eneso Taskirano ataka ir keturiais JaJuano Johnsono taškais, po kurių turkai pirmavo 9 taškais – 32:23.

Netrukus du paeiliui tritaškius pataikė D. Zavackas, dvitaškį pridėjo Vytautas Šarakauskas ir „Neptūnas“ jau varžovams kvėpavo į nugarą – 31:34.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 37 sek. iš tribūnų gausiai “Švyturio“ arenoje susirinkusius krepšinio sirgalius pakilti privertė taiklus Justo Sinico tritaškis. Negana to jis dar ir išprovokavo varžovo pražangą bei po taiklios baudos išlygino rezultatą – 39:39.

Ketvirto kėlinio pradžią tolimu šūviu pradėjo Arnas Butkevičius, išvedęs savo ekipą į priekį - 42:41.

Netrukus svečiai atsakė spurtu 7:0 ir vėl trūktelėjo į priekį - 48:42.

Iki rungtynių pabaigos likus 37 sek. Mustafa Shakuras išprovokavo varžovo pražangą, o turkų treneris už ginčus su teisėjais gavo techninę pražangą. „Neptūno“ legionierius pataikė dvi iš trijų baudas ir komandas skyrė vos 2 taškai – 60:62.

„Neptūnas“ dar turėjo kamuolį savo rankose ir net galėjo tolimu metimu persverti rezultatą savo naudai, tačiau Deividui Gailiui išsprūdo kamuolys iš rankų. Paskutinių sekundžių nervų karą jau laimėjo taikliai baudas metę turkai.

Kitą trečiadienį (sausio 28 dieną) 20 val. „Neptūnas“ ir „Besiktas Integral Forex“ ekipos Turkijoje žais atsakomąsias Europos taurės „Last 32“ etapo rungtynes. Taigi, jau po savaitės neptūniečiams bus proga atsirevanšuoti.

"Bešiktaš" krepšinio klubas savo istoriją skaičiuoja nuo1933 metų. 1975 m. turkai tapo savo šalies čempionais. 2012 m. Stambulo krepšininkai laimėjo viską ką tik buvo įmanoma: tapo Turkijos čempionais, laimėjo „EuroChallenge“ taurę, iškovojo Turkijos taurę ir Turkijos Prezidento taurę.

Penktadienį atvyksta „Prienai“

Kitas rungtynes „Neptūnas“ žais sausio 23 dieną (penktadienį) 19 val. „Švyturio“ arenoje su „Prienų“ ekipa. Tai bus LKL dvikova.

Po šių rungtynių paaiškės su kuria komanda neptūniečiai susitiks Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) didžiosios taurės ketvirtfinalyje.

Jei penktadienį "Neptūnas" namų aikštėje įveiks nukraujavusius "Prienus", krepšinio aistruoliai vasario 20 d. Kaune išvys šių LKF taurės turnyro komandų ketvirtfinalio akistatas: Kauno "Žalgiris" (1 vieta LKL turnyro lentelėje) - Panevėžio "Lietkabelis" (8); Klaipėdos "Neptūnas" (2) - "Šiauliai" (7); Vilniaus "Lietuvos rytas" (3) - Alytaus "Dzūkija" (6) ir Utenos "Juventus" (4) - Pasvalio "Pieno žvaigždės" (5).

Jei klaipėdiečiai nusileis "Prienams", jie susikeis vietomis su Vilniaus "Lietuvos rytu". Tokiu atveju „Neptūnui“ ketvirtfinalyje tektų kautis su "Dzūkija, o "Lietuvos rytui" - su "Šiauliais".

Pirmu ar antru atveju LKF taurės pusfinalyje tarpusavyje gali susitikti "Neptūnas" ir "Lietuvos rytas".

Šis turnyras vyks Kauno "Žalgirio" arenoje vasario 20-22 dienomis.

Visų etapų nugalėtojus lems vienerios rungtynės.

Tai bus pirmas kartas, kai LKF taurės laimėtojai paaiškės per finalo aštuoneto varžybas.