Šeštadienį Argentinos sostinėje finišavo septintąjį kartą Pietų Amerikoje vykstantis XXXVI Dakaro ralis, kuriame Argentinos, Čilės, ir Bolivijos keliais motociklininkams teko įveikti 9295 km (iš jų 4752 km greičio ruožuose), o automobiliais nuvažiuoti 9111 km (iš jų 4578 greičio ruožuose).

Sėkmingai „Dakarą“ įveikė ir abu Lietuvos ekipažai, o Benediktui Vanagui su „Toyota Hilux“ automobiliu pavyko pagerinti net porą lietuviams priklausiusių rekordų – jis vienuoliktąjį etapą baigė net ketvirtas, o bendroje įskaitoje užėmė 24-ąją vietą.

Šeštadienį dėl liūčių iki 34 km sutrumpintą greičio ruožą B.Vanagas baigė 40-as, o „Toyota Mebar“ važiavęs Antano Juknevičiaus ekipažas liko 59-as.

„Dakaro“ nugalėtoju po ketverių metų pertraukos tapo Nasseras Al-Attiyah („Mini“) iš Kataro, šeštadienį etapą baigęs šeštojoje pozicijoje. Šiais metais laimėjęs penkis etapus Kataro atstovas padidino savo pergalių skaičių šių lenktynių etapuose iki 23-ų ir tarp automobilio pilotų užima septintą vietą. Daugiausiai „Dakaro“ etapų automobiliu yra laimėjęs suomis Aris vatanenas, kurio sąskaitoje 50 pergalių etapuose, o iš viso daugiausiai etapų laimėjo prancūzas Staphane’as Peterhanselis – 65, iš jų 33 motociklu ir 32 automobiliu.

35 minutes ir 34 sekundes nugalėtojui pralaimėjęs antrą vietą trečią kartą karjeroje (anksčiau 2006, 2011 ir 2013 m.) užėmė 2009-ųjų „Dakaro“ nugalėtojas PAR lenktynininkas Ginelis De Villersas („Toyota“), o trečias liko pirmą kartą ant prizininkų pakylos bendroje įskaitoje užlipęs lenkas Krzysztofas Holowczycas („Mini“), kuris nuo nugalėtojo atsiliko daugiau, nei pusantros valandos.

Į 24-ąją poziciją bendroje įskaitoje smuktelėjęs B. Vanagas nuo nugalėtojo atsiliko 11 valandų, o 60-ojoje vietoje lenktynes baigusį A. Juknevičių nuo katariečio skyrė kiek daugiau nei 51 valanda:

1. Nasser Al-Attiyah (Kataras), „Mini“ 40 val. 32 min. 25 sek.

2. Ginel De Villers (PAR), „Toyota“ atsiliko 35 min. 34 sek.

9. Aidyn Rachimbajev (Kazachstanas), „Mini“ 4:08:44

10.Ronan Chabot (Prancūzija), SMG 4:42:36 ...

24.Benediktas Vanagas (Lietuva), „Toyota“ 11:09:53 ...

60.Antanas Juknevičius (Lietuva), „Toyota“ 51:22:10

Etapo nugalėtoju tapo amerikietis Robby Gordonas („Gordini“), laimėjęs pirmąjį etapą šiais metais ir aštuntąjį karjeroje:

1. Robby Gordon (JAV), „Gordini“ 13 min. 16 sek.

2. Leeroy Poultier (PAR), „Toyota“ atsiliko 25 sek.