0

Sausio 11 dieną tradiciniu 37-uoju Naujametiniu bėgimu Kėdainiuose startavo Lietuvos bėgimo taurės varžybos.

Bendroje įskaitoje pirmas 10,5 km distanciją įveikė praėjusių metų Lietuvos bėgimo taurės bendros įskaitos nugalėtojas Remigijus Šnioka („F.O.C.U.S Running“, Vilnius) – 36 min. 24 sek.

Antras finišavo Tomas Rėzgis (Šiaulių rajonas) – 36 min. 46 sek. Trečias liko Petras Pranckūnas („Na, pagauk“, Vilnius) – 37 min. 16 sek.

Ketvirtą vietą ir trečią vyrų elito grupėje užėmė triatlonininkas Titas Pumputis (37 min. 30 sek., Panevėžio triatlono klubas).

Moterų grupėje bendroje įskaitoje 1 vietą užėmė Loreta Biliujienė (Vilnius) – 40 min. 58 sek. Antra finišavo Nadežda Roždestvenskaja („F.O.C.U.S Running“, Vilnius) – 44 min. 07 sek. Trečia liko Agnė Šukytė – 44 min. 37 sek. („F.O.C.U.S Running“, Vilnius).

5 km distancijoje pirmą vietą užėmė Egidijus Adomkaitis („Skubėk lėtai“, Vilnius) – 18 min. 46 sek. Antrą vietą bendroje įskaitoje ir pirmą moterų grupėje užėmė Lietuvos jaunių triatlono rinktinės narė Evelina Tomkevičiūtė – 22 min. 8 sek. Trečias finišavo Dalius Krisiūkėnas – 22 min. 46 sek.

Kartu vyko ir sportinio ėjimo varžybos. Absoliučioje įskaitoje 10 km distancijoje pirmą vietą užėmė Marius Žiukas, antras liko Tomas Pagirys, trečias finišavo Arnoldas Budrys. Moterų grupėje 5 km distancijoje nugalėjo Agnė Klebauskaitė, antra liko Justė Bilevičiūtė, trečia – Ieva Šukevičiūtė.

Deja, bet Kėdainiuose šiemet nestartavo Gediminas Dovydaitis iš Kudirkos Naumiesčio: 62-ejų metų senjoras iki šiol nepraleido nei vieno Kėdainių bėgimo ir 36 metus iš eilės sėkmingai įveikdavo distanciją. Ištikimas svečias dėl ligos turėjo sulaužyti ilgametę tradiciją.

Iš viso prie starto linijos išsirikiavo daugiau nei 250 sporto entuziastų.

Atskirų amžiaus grupių rezultatai

V16

1. Arnas Čekanavičius (Jonava, BK „Maratonas“) 42:54 2. Šarūnas Šadauskas (Kėdainiai) 50:55 3. Matas Barzdenis (Panevėžio triatlono klubas) 58:07

VE (vyrų elito grupė)

1. Remigijus Šnioka („F.O.C.U.S. Running“, Vilnius) 36:24 2. Tomas Rėzgis (Šiaulių rajonas) 36:46 3. Titas Pumputis (Panevėžio triatlono klubas) 37:30

V35

1. Petras Pranckūnas (Vilnius, „Na, pagauk“) 37:16 2. Vytautas Gražys (Paberžė, RCN) 37:38 3. Dainius Gorskis (Panevėžys) 37:57

V50

1. Igoris Černikovas (Vilnius, „Inžinerija“) 39:04 2. Gintautas Gadliauskas (Kaunas) 42:40 3. Stasys Česnauskas (Biržai, Pasvalio „Vėtra“) 44:10

V60

1. Bronius Venclova (Tauragės BMK) 43:43 2. Zenonas Balčiauskas (Pasvalio „Vėtra“) 48:25 3. Jonas Vilčinskas (Vilnius) 53:19

M16

1. Fausta Rimkutė (Panevėžio triatlono klubas) 50:03 2. Patricija Mingėlaitė (Panevėžys, „Rambynas“) 57:00 3. Jurinta Gremštytė (Biržai) 58:00

ME (moterų elito grupė)

1. Nadežda Roždestvenskaja („F.O.C.U.S. Running“, Vilnius) 44:07 2. Agnė Šukytė („F.O.C.U.S. Running“, Vilnius) 44:37 3. Rūta Marija Trimonytė (Riešė, RCN) 46:50

M35

1. Modesta Biliujienė (Vilnius) 40:58 2. Modesta Kaminskienė (Kauno BMK) 47:02 3. Svetlana Čerlina (Vilnius, „Šviesos kariai“) 47:42

M50

1. Birutė Striūkienė (Vilnius, „Inžinerija“) 52:59 2. Nijolė Krisčiūnienė (Šiauliai) 57:30 3. Dalija Kontenienė (Pasvalys, „Vėtra“) 1.06:28

M60

Zita Sankauskienė (Šiauliai, Kaščiukai) 55:50

***

2014-aisiais bendroje Lietuvos bėgimo taurės įskaitoje nugalėjo Vilniaus bėgimo klubo „Focus Running“ atstovai Remigijus Šnioka ir Nadežda Roždestvenskaja.

Šiemet Lietuvos bėgimo taurę sudaro 12 etapų įvairiuose šalies miestuose, artimiausias etapas – Jonavoje, kovo 11 dieną, tradicinis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava”.

Lietuvos bėgimo taurė siekia populiarinti bėgimą, skatinti sportuoti, judėti, varžytis, susimąstyti apie sveiką gyvenimo būdą bei atrasti atskirų Lietuvos regionų gamtos, architektūros grožį ir kultūrą.