Penkis čempionės titulus Anykščiuose pasibaigusiose atvirosiose 2014 metų Lietuvos plaukimo pirmenybėse 25 m ilgio baseine iškovojo olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė, kuriai vis tik pavyko pagerinti vieną šalies rekordą.

Pradžioje R.Meilutytė iškovojo aukso medalį 100 m nuotolyje krūtine. Ji finale sugaišo 1 minutę 2,88 sekundės ir net 6,2 sekundės pagerino nuo 2009-ųjų Erikai Bespalko priklausiusį čempionatų rekordą.

Sidabras šioje rungtyje atiteko vilnietei Ramintai Dvariškytei (1:09,75), bronza - baltarusei Ksenijai Čaikai (1:10,40).

Vėliau pajėgiausia šalies plaukikė su šalies rekordu triumfavo 50 m nuotolyje peteliške. Finale ji nuotolį įveikė per 26,62 sekundės ir 0,23 sekundės pagerino pačiai lygiai metus priklausiusį rekordą.

Antra šiame nuotolyje liko vilnietė Giedrė Grigonytė (27,81 sek.), trečia - kaunietė Beatričė Kanapienytė (28,48sek.).

Per pirmąsias dvi varžybų dienas R.Meilutytė aukso medalis iškovojo plaukdama 50 m krūtine, bei 50 ir 100 m nuotoliuose laisvuoju stiliumi.

Keturis aukščiausios prabos apdovanojimus šiose pirmenybėse iškovojo panevėžietis Danas Rapšys, po tris - anykštėnas Giedrius Titenis, Plimute besitreniruojanti Jūratė Ščerbinskaitė bei kaunietė Ugnė Mažutaitytė.

Kitų trečiosios dienos rungčių prizininkai:

moterys -

estafetė 4 po 200 m laisvu stikiumi -

1. Vilniaus MSC 1 9:04,21

(Giedrė Grigonytė, Neringa Jagminaitė, Kristina Toločkaitė, Justina Dilkaitė)

vyrai -

1. Vilniaus MSC 1 7:53,78 (Povilas Strazdas, Vytenis Vaišvilas, Gytis Bielinis, Matas Lataitis)

50 m laisvu stiliumi -

1. Mindaugas Sadauskas (Panevėžys) 22,42