REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai tik prasideda žiema, dažnai peršalu. Tai sloga, tai gerklės perštėjimas, skausmas kankina. Kaip galėčiau atsikratyti šių varginančių ligų? Kokių papildų reikėtų vartoti? Matas, 32 m.  

Kai tik prasideda žiema, dažnai peršalu. Tai sloga, tai gerklės perštėjimas, skausmas kankina. Kaip galėčiau atsikratyti šių varginančių ligų? Kokių papildų reikėtų vartoti? Matas, 32 m.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kalbama apie imuniteto stiprinimą, pirmiausia reikia apsvarstyti, ar jūsų nekamuoja nervinė įtampa. Nedidelis stresas stiprina organizmo apsaugines jėgas, bet nuolatinė emocinė perkrova veikia atvirkščiai. Amerikiečių mokslininkai atliko eksperimentą – pamėgino oro lašeliniu būdu užkrėsti peršalimo virusu kelis šimtus savanorių. Eksperimento dalyviai, kurie eksperimento metu jautė stresą, buvo imlesni ligai. Tiesa, su stresu kovoti ne taip paprasta. Reiktų išmokti atsipalaiduoti ir kasdien bent dešimt minučių pabūti tyloje.

REKLAMA

Kita vertus, atvėsus orams sumažėja žmonių judrumas. Niekas taip nesilpninta organizmo kaip judesio trūkumas. Nepaisant lauke spaudžiančio šaltuko, aktyviam judėjimui reikėtų skirti bent pusvalandį per dieną.

Imunitetą sustiprinti ir atsparumą peršalimo ligoms įgyti padeda ir subalansuota mityba. Valgiaraštyje neturėtų trūkti šviežių daržovių, vaisių, kokybiškų pieno ir mėsos produktų, žuvies. Reikėtų vengti pusfabrikačių, greito maisto.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas svarbus, lemiantis imuniteto stiprumą, - miegas. Per parą jam reikėtų skirti ne mažiau nei aštuonias valandas. Savaitgaliais taip pat nepatartina „išsimušti“ iš ritmo ir eiti miegoti itin vėlai, o keltis per pietus. Miegamasis turėtų būti gerai išvėdintas.

Artėja šventės. Dažnas neatsisako taurelės svaigiojo gėrimo. Tačiau reikia nepamiršti, kad vartojančių alkoholį žmonių imunitetas gerokai silpnesnis nei tų, kurie išgeria saikingai arba apskritai nevartoja alkoholio. Esama nuomonių, kad alkoholis trukdo leukocitams nusigauti iki infekuotų ląstelių ir virusų, kad juos sunaikintų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet kuriuo atveju, geriausias imuniteto stiprinimo būdas – sveika gyvensena.

Atsako specialistė „Eurovaistinės“ vaistininkė Asta Trumpienė

 

- Ligų profilaktika visada atsieina pigiau nei gydymas. Stiprus imunitetas labai svarbus visiems, ypač atvėsus orams. Paprasčiausi būdai imunitetui stiprinti yra:

Česnakas - tai stipri antibakterinė, antivirusinė ir antimikrobinė priemonė. Valgykite jo kasdien ir rizika susirgti peršalimo ligomis sumažės dviem trečdaliais, o net jei susirgsite – liga praeis kur kas lengviau. Jei renkatės maisto papildus su česnaku, juose turėtų būti ne mažiau kaip 4 mg alicino.

REKLAMA

Probiotinių papildų vartojimas padidina gerųjų bakterijų kiekį organizme ir stiprina imuninės sistemos veiklą.

Ežiuolė yra viena svarbiausių imunitetą stiprinančių augalų. Šis augalas padeda organizmui kovoti su įvairiais virusais ir bakterijomis. Profilaktiškai rekomenduojama ežiuolės gerti du - tris kursus per metus.

Ypatingos jėgos turintis bičių produktas – bičių duonelė. Jos unikalias savybes patvirtina daugybė mokslinių tyrimų. Bičių duonelė – vertingas vitaminų ir gamtinių elementų šaltinis. Joje yra visų B grupės vitaminų, karotinoidų, vitaminų C, D, E, taip pat proteinų, aminorūgščių, fermentų ir netgi gamtinių antibiotikų. Joje yra visko, ko reikia medžiagų apykaitai.

REKLAMA

Peršalus sunku išvengti slogos, kosulio ir gerklės skausmo, todėl labai svarbu sušvelninti šiuos simptomus. Norint kovoti su liga reikia pailsinti organizmą, atidėti darbus ir vartoti daug arbatų. Tyrimai rodo, kad vitamino C ir cinko vartojimas padeda palaikyti imuninės sistemos veiklą ir palengvina peršalimo simptomus.

Nosį patartina praplauti jūros druskos tirpalu. Gerklės skausmui mažinti rekomenduojama čiulpiamosios tabletės su bičių pikiu, ežiuole, eukaliptų ar miros aliejais. Nugalėti gerklės skausmą padeda ir karšto vandens vonelės kojoms. Užsukę į vaistinę, neieškokite stipriausių cheminių vaistų - išbandykite natūralesnius. Jei peršalimo neįveiksite per kelias dienas, tada reikia kreiptis į šeimos gydytoją.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų