0

Ketvirtadienio vakarą savoje „Žalgirio“ arenoje Lietuvos čempionams krepšys buvo tarsi užrištas. Eurolygos aštuntojo turo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjo Stambulo „Anadolu Efes“ komandai 57:66 (2:16, 18:16, 16:16, 21:18). Ši nesėkmė žalgiriečių pozicijos kovoje dėl patekimo į „Top 16“ etapą per daug nesugadino, nes pralaimėjimą patyrė ir „Nizhny Novgorod“ ekipa.

Susitikimo pradžioje „Anadolu Efes“ įrodė, kad ji yra geriausiai besiginanti komanda šio sezono Eurolygoje. Pirmųjų taškų Eurolygos savaitės rungtynėse teko laukti beveik keturias minutes, kuomet greitoje atakoje pasižymėjo Stratos Perperoglou – 0:2. Žalgiriečiams tragiškai nesisekė puolime, kol galiausiai ledus po aštuonių minučių tylos pralaužė individualiai sužaidęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas (2:9). Per likusį laiką „Žalgirio“ krepšininkai taškų nepelnė ir pirmąjį kėlinį įtikinamai laimėjo svečiai iš Turkijos – 2:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje agresyviai sužaidė Artūras Gudaitis, baudų metimus realizavo Robertas Javtokas – 6:18. Kėliniu įpusėjus Artūras Milaknis pataikė pirmą šeimininkų tolimą metimą, tačiau toliau fatališkai nesisekė pataikyti iš dėkingų pozicijų (9:23). Keturis taškus surinko P.Jankūnas, kiek sumažinęs atsilikimą – 13:23. Du baudų metimus pataikė Edgaras Ulanovas ir P.Jankūnas, vieną – Jamesas Andersonas, pastarasis prasiveržimu užbaigė kėlinį, bet po pirmosios rungtynių dalies užtikrintai pirmavo „Anadolu Efes“ komanda – 20:32.

„Žalgirio“ komandos bėdos tęsėsi ir po didžiosios pertraukos: techninę pražangą už emocijas užsidirbo Gintaras Krapikas ir svečiai susikrovė rekordinį pranašumą – 20:36. Šeimininkams vėl teko ilgai laukti pirmųjų taškų. Po J.Andersono nuostabaus bloko, spurtavusį E.Ulanovą varžovai stabdė pražanga, nors šis ir prametė antrą baudos metimą, pats atsikovojo kamuolį bei pelnė dar du taškus (23:36). Žalgiriečiai realizavo dar penkias baudas, bet du tolimus metimus įskraidinę varžovai kauniečių arčiau neprisileido – 28:42. Nugara sėkmingai sužaidė komandos kapitonas, be to, taikliai metė nuo baudų metimų linijos, tačiau toliau sąlygas diktavo Stambulo ekipa (33:48). Pirmąjį tašką baudos metimu pelnė Darius Songaila, dėjimą atliko A.Gudaitis, ir tai reiškė, jog trečiasis kėlinys baigėsi lygiai – 36:48.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tolimą šūvį realizavo J.Andersonas, tai buvo viso labo antrasis Kauno komandos tritaškis – 39:50. Sunkiu metu iniciatyvos ėmėsi J.Andersonas, kuris ne tik išprovokavo techninę pražangą, bet ir perėmęs kamuolį smeigė tolimą metimą, kuriuo pabudino visą „Žalgirio“ areną – 46:52. Tiesa, sėkmingu žaidimu atsakė Milko Bjelica, kurio penki taškai vėl tolino kauniečių viltis (47:57). Kovingumą demonstravęs J.Andersonas įskraidino dar du tritaškius, pridėjo tolimą dvitaškį, du taškus surinko R.Javtokas, tačiau laiko buvo maža ir Turkijos komanda revanšavosi už pralaimėjimą pirmoje akistatoje – 57:66.

Žalgiris“: J.Andersonas 18 (4/10 trit.), P.Jankūnas 13 (9 atk. kam., 2 blk.), R.Javtokas 6 (3blk.), E.Ulanovas 6, A.Gudaitis 5, A.Milaknis 5, L.Lekavičius 3 (6 atk. kam.), D.Songaila 1, V.Kariniauskas 0, V.Lipkevičius 0.

„Anadolu Efes“: D.Draperis 14, S.Perperoglou 13 (8 atk. kam.), D.McGrathas 12, M.Bjelica 10.