0

Pasaulio „Formulės 1“ čempionato septynioliktąjį etapą – JAV „Grand Prix“ lenktynes – sekmadienį laimėjo iš antrosios pozicijos startavęs „Mercedes“ komandos lenktynininkas ir sezono lyderis bendrojoje įskaitoje britas Lewisas Hamiltonas.

56 trasos ratus – 308,405 km – Didžiosios Britanijos lenktynininkas, kuris 2008 metais tapo čempionato nugalėtoju, įveikė per 1 valandą 40 minučių 04,785 sekundės.

Tai buvo dešimtoji 29-erių metų L.Hamiltono pergalė šiame sezone, penktoji iš eilės bei 32-oji per visą „Formulės 1“ lenktynių istoriją.

Antras finišavo iš dėkingiausios pozicijos startavęs brito komandos draugas vokietis Nico Rosbergas, kuris dabar nuo Didžiosios Britanijos lenktynininko bendrojoje įskaitoje atsilieka 24 taškais.

„Mercedes“ lenktynininkai pakartojo „McLaren's“ ekipos 1988 metų sezono rekordą, kuomet Alainas Prostas bei Ayrtonas Senna dvigubas pergales iškovojo dešimt kartų.

Trečias sekmadienį finišo liniją kirto „Red Bull-Renault“ atstovas australas Danielis Riccardo, o šią komandą po 2014 metų sezono paliekantis bei nugalėtojo titulą ginantis keturiskart pasaulio čempionas vokietis Sebastianas Vettelis buvo tik septintas:

1. Lewis Hamilton (D. Britanija), „Mercedes“ 1 val. 40 min. 04,785 sek.

2. Nico Rosberg (Vokietija), „Mercedes“ atsiliko 4,314 sek.

9. Jean-Eric Vergne (Prancūzija), „Toro Rosso-Renault“ 1:43,863

10.Pastor Maldonado (Venesuela), „Lotus-Renault“ 1:47,870 Lyderių rikiuotė bendrojoje „Formulės 1“ čempionato įskaitoje (po 17 etapų iš 19):

1. Lewis Hamilton (D. Britanija), „Mercedes“ 316 tšk.