REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„UBS AG“ besivystančių šalių investicijų direktorius Horge Mariscalis kartu su „The Wall Street Journal“ analitiku Joeliu Schetmanu analizavo dabartinę Rusijos ekonomikos situaciją.

„UBS AG“ besivystančių šalių investicijų direktorius Horge Mariscalis kartu su „The Wall Street Journal“ analitiku Joeliu Schetmanu analizavo dabartinę Rusijos ekonomikos situaciją.

REKLAMA

„Apribojimai, kuriuos įvedė JAV ir ES, neleidžia į sankcijų ratą patekusioms Rusijos įmonėms imti kreditus ilgesniam laikotarpiui nei trys mėnesiai. Tačiau jos gali imti trumpalaikes paskolas. Šiuo metu joms viskas gerai, nes paskolų kaina yra ypač žema... Tačiau taip elgtis ilgesnį laiką nėra protinga, nes sankcijomis apkrautos bendrovės pasmerktos rizikai, susijusiai su palūkanų diskonto norma... Atėjus tam tikram momentui, jeigu sankcijos nebus nuimtos, jų padėtis bus vis labiau sudėtinga. Mūsų vertinimais, bendrovės turėtų būti saugios iki kitų metų vidurio ar pabaigos,“ – prognozuoja H. Mariscalis.

„Šios bendrovės gali skolinti rubliais Rusijoje, tačiau jeigu jos nori įsivežti prekes, joms prireiks dolerių ir eurų, o ne rublių... Tuo pačiu, jeigu jie skolinsis Rusijoje, gaus didesnes palūkanas, – teigia ekspertas. – Vyriausybė gali suteikti priėjimą prie dolerių per centrinį banką... Tačiau tuomet šalies valiutos rezervas sumažės, o tai privers kreditavimo agentūras ir vėl mažinti (Rusijos reitingus) ir sukels baimę dėl to, ar Rusija apskritai sugebės susitvarkyti su paskolų apmokėjimais.“

REKLAMA
REKLAMA

„Rusiją paliekančio kapitalo srautas tik didėja... Jie neteko ir didžiosios dalies rezervų... Didžioji dalis jiems dar liko, 435 mlrd. dolerių – tai ne smulkmė, tačiau švaistymo tempai verčia sunerimti. Per praėjusį mėnesį jie neteko 30 mlrd.,“ – pažymėjo „The Wall Street Journal“ pašnekovas. – „Rublis, tikriausiai, ir toliau nuvertės, o tai kels importuojančių bendrovių išlaidas... Jeigu Centrinis bankas (bandydamas bent kažkaip sustabdyti rublio kursą ir kapitalo pasitraukimą) prireiks pakelti palūkanas, o tai prives tik prie tolimesnio ekonomikos lėtėjimo ir padidins vietinių bendrovių finansavimo kaštus. Tai yra susidaro uždaras ratas.“

Dabartinė situacija nedaro žymesnės žalos pasaulinei ekonomikai ir nekelia rimtesnių grėsmių užsienio bendrovės, teigia ekspertas. Jo manymu, rimtesnių negatyvių pasekmių Vakarams gali sukelti Rusijos dujų tiekimo apribojimas: „Toks veiksmas galėtų įstumti Europą į recesiją ir privesti prie rimtų sukrėtimų pasaulines finansų rinkas. Tačiau žodis „sukrėtimas“ tinkamas tik JAV ir Europai. Rusijai tai būtų katastrofa. Šalis patektų į gilią recesiją. Beveik 60 proc. mokestinių įplautų Rusijoje sudaro naftos ir dujų eksporto pinigai. Taip jie patys nupjautų šaką ant kurios sėdi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų