REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbas šešėlyje kainuos brangiau

griežtinama atsakomybė įdarbinant ir dirbant nelegaliai

Siekdama mažinti nelegalaus darbo mastą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo griežtinti atsakomybę įdarbinant ir dirbant nelegaliai. Šiam siūlymui šiandien pritarė Ministrų kabinetas.

Siekdama mažinti nelegalaus darbo mastą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo griežtinti atsakomybę įdarbinant ir dirbant nelegaliai. Šiam siūlymui šiandien pritarė Ministrų kabinetas.

REKLAMA

 Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, pažaboti nelegalų darbą – būtina, nes dirbant nelegaliai ne vien daroma žala ekonomikai, sąžiningai konkurencijai.

„Mane visada neramino, kad nelegaliai dirbantieji pamiršta, jog taip jie praranda teises gauti teisingą apmokėjimą už darbą bei socialines garantijas. Jie patys save skriaudžia“, - sako ministrė.

Ministerija siūlo, jog nustačius nelegalaus darbo atvejį, darbdavys turėtų sumokėti nelegaliai dirbusiam žmogui atlyginimą už darbą – ne mažesnį už minimaliąją algą ir ne mažiau kaip už tris mėnesius (nebent įrodomas kitoks nelegalaus darbo laikas) – bei mokesčius.

Nelegaliai dirbusiajam ne tik būtų nutrauktas nedarbo socialinio draudimo išmokų mokėjimas, bet jis taip pat privalėtų grąžinti gautas nedarbo socialinio draudimo išmokas už laiką, kai dirbo nelegaliai. Ši prievolė nebūtų netaikoma, jei asmuo apie nelegalų darbą pats praneštų institucijoms, vykdančioms nelegalaus darbo kontrolę.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis nelegalaus darbo apimtys Lietuvoje mažėja: 2011 m. buvo išaiškinti 1823 nelegalaus darbo atvejai, o 2013 m. – 1428.

REKLAMA

Kovai su šia problema Lietuvoje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 2011 m. įsteigė 5 mobilias nelegalaus darbo kontrolės grupes, kurių veiklos efektyvumą liudija teismuose sumažėjęs nutrauktų bylų skaičius dėl šešėlinio darbo – 2011 m. tokių bylų buvo 32 proc., 2013 m. rodiklis sumažėjo iki 6 proc.

Siekdama mažinti administracinę naštą darbdaviams, ministerija taip pat siūlo nustatyti, kad darbdavių žinios iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities būtų privalomai tikrinamos tik pradedant veiklą, tai yra, atsisakyti privalomo pakartotinio atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu kiekvieno darbdavio, darbdaviui atstovaujančio ar darbdavio įgalioto asmens žinios iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities turi būti patikrintos ir teigiamai įvertintos prieš jam pradedant eksploatuoti įmonę ar teikti paslaugas ir vėliau ne rečiau kaip kas penkeri metai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų