REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija pirmadienį pareiškė, kad tebesilaiko savo pozicijos, jog Škotijai tektų palikti Europos Sąjungą ir pakartotinai siekti narystės joje, jeigu škotai nuspręstų atsiskirti nuo Didžiosios Britanijos vėliau šį mėnesį rengiamame referendume.

REKLAMA
REKLAMA

Nauja apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti sekmadienį, likus 10 dienų iki referendumo dėl Škotijos atsiskyrimo nuo Didžiosios Britanijos, parodė, kad pirmą kartą pagal populiarumą pirmauja šio šalies istorinio regiono nepriklausomybės stovykla.

REKLAMA

„YouGov“ ir „The Sunday Times“ apklausa parodė, kad stovyklą „Taip“ remia 51 proc. žmonių, o stovyklą „Ne“ – 49 proc., neskaitant neapsisprendusių rinkėjų.

Nors dviejų procentų persvara neviršija paklaidos ribos, šios išvados dramatiškai padidina statymus prieš rugsėjo 18 dienos balsavimą ir suteikia postūmį pirmojo ministro Alexo Salmondo (Alekso Salmondo) Škotijos nacionalinei partijai (SNP).

Dabar tikimasi, kad pagrindinės Didžiosios Britanijos partijos, tarp jų – ministro pirmininko Davido Camerono (Deivido Kamerono) konservatoriai, pristatys planą dėl tolesnių galių perdavimo škotams, kad būtų išsaugota jau 300 metų gyvuojanti sąjunga

REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisijos atstovė Pia Ahrenkilde-Hansen (Pija Arenkildė Hansen) kasdieninėje spaudos konferencijoje pirmadienį atsisakė kalbėti apie Škotijos referendumą, pareiškusi, kad „tik Škotijos žmonės ir Britanijos piliečiai turi priimti sprendimą dėl Škotijos ateities“.

Pasak jos, ES vykdančiosios institucijos pozicija dėl Škotijos nepriklausomybės liko nepakitusi.

Tiksliai suformuoti, kas tai yra, atstovė atsisakė, tačiau atsakydama į „Reuters“ prašymą EK persiuntė EK vadovo Jose Manuel Barroso (Žozė Manuelio Barozu) 2012 metų laišką vienam Britanijos parlamento aukštųjų rūmų nariui. Jame J.M.Barroso išdėstė Komisijos poziciją dėl to, ar nepriklausoma Škotija galėtų likti 28-ių šalių Bendrijos nare.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu dalis šalies narės teritorijos liautųsi būti šios valstybės dalimi ir taptų nauja nepriklausoma valstybe, (ES) sutartys šiai teritorijai nebūtų taikomos“, – nurodė J.M.Barroso, išaiškindamas, kad nepriklausoma Škotija daugiau nebūtų ES narė.

Jis vis tik pažymėjo, kad bet kuri narystės ES reikalavimus atitinkanti Europos valstybė gali siekti narystės ES.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų