II-osiose vasaros jaunimo olimpinėse žaidynėse Kinijoje ketvirtą vietą šiuolaikinės penkiakovės merginų varžybose tarp 23 klasifikuotų dalyvių (startavo 24) šeštadienį su 1030 įskaitinių taškų užėmė Aurelija Tamašauskaitė.

Žaidynių čempionės aukso medalį iškovojo šeimininkė kinė Xiuting Zhong (1054 tšk.), sidabro apdovanojimas atiteko britei Francescai Summers (1044 tšk.), o bronza tenkinosi vokietė Anna Matther (1030 tšk.).

Sėkmingiausia A.Tamašauskaitei buvo paskutinioji - kombinuota kroso bei šaudymo - rungtis (12 min. 52,45 sek.; 528 tšk.), kurioje lietuvaitė pralaimėjo tik turkei Ilkei Ozyuksel (12:37,63; 543 tšk.), o trečia buvo egiptietė Haydy Morsy (13:22,13; 498 taškai).

Lietuvei šeštadienį ne itin sėkmingai susiklostė pirmosios dvi rungtys. Baseine A. Tamašauskaitė liko tolokai nuo geriausio savo rezultato ir turėjo tenkintis 22-ąja vieta.

Fechtavimo "kopėčių" varžybose lietuvaitė pralaimėjo jau pirmąją dvikovą prancūzei Laurei Roset ir bendrojoje rungties įskaitoje smuktelėjo į 11-ąją vietą.

Prieš kombinuotąją rungtį A. Tamašauskaitė buvo 16-a, o nuo prizininkių pakylos ją skyrė 1 minutė ir 9 sekundės. Tačiau savo stipriausioje rungtyje Lietuvos sportininkė įrodė, kad čia jai prilygti gali labai mažai kas.

Jei ne nedidelė nesėkmė paskutiniame šaudymo ruože, A. Tamašauskaitė būtų prasibrovusi tarp prizininkių. Deja, po 4 taiklių šūvių penktąjį pavyko pataikyti tik ketvirtuoju bandymu. Prarastos sekundės lėmė, kad iš šaudyklos A. Tamašauskaitė išbėgo būdama 7-ojoje vietoje, o finiše nuo bronzos medalį iškovojusios vokietės Annos Matthes atsiliko vos akimirka - abi sportininkės galutinėje varžybų įskaitoje surinko po 1030 taškų.

Sekmadienį Nandzinge vyks vaikinų šiuolaikinės penkiakovės asmeninės varžybos, kuriose dalyvaus Dovydas Vaivada), o antradienį - mišrių estafečių turnyras.