0

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį "Mane Garrincha" stadione vyko kova dėl trečiosios vietos pasaulio čempionate. Šalies sostinėje susitiko prieš savo žiūrovus reabilituotis siekę Brazilijos futbolininkai bei Argentinai pusfinalyje nusileidę olandai.

Olandijos rinktinė nuo pat rungtynių pradžios atrodė pranašiau ir tą įrodė jau 3-ąją mačo minutę. Robinui van Persie laimėjus kovą prieš varžovų gynėjus, kamuolį iš jo gavo spurtuojantis Arjenas Robbenas, kurį baudos aikštelėje nugriovė Thiago Silva ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį. Jį sėkmingai realizavo R.van Persie.

Antrasis mačo įvartis krito 16-ąją minutę ir tai stadione susirinkusiems brazilams priminė pažeminimą prieš Vokietiją.

Krašte kamuolį gavęs Georginio Wijnaldumas perdavė jį į baudos aikštelę, kur pirmas buvo Davidas Luizas, tačiau jis sužaidė nesėkmingai - kamuolys nukrito tiesiai po kojom Daley Blindui, kuris dar kartą nuginklavo Julio Cesarą.

Po antrojo įvarčio olandai nurimo ir Luiso Felipe Scolari auklėtiniai daugiau atakavo, tačiau "Oranje" futbolininkams sėkmingai sekėsi neutralizuoti neramumus prie Jaspero Cillesseno vartų ir išsaugoti susikrautą pranašumą.

Antrajame rungtynių kėlinyje vaizdas nesikeitė: Brazilija daugiau kontroliavo kamuolį ir pozicinėmis atakomis stengėsi įveikti varžovų gynybą, tuo tarpu olandai gavę kamuolį pasileisdavo į kontrataką.

L.F. Scolari auklėtiniams pavyko susikurti keletą pavojingų epizodų, tačiau sėkmingai rungtyniavo tiek Olandijos rinktinės gynybos grandis, tiek vartininkas J.Cillessenas.

Louiso van Gaalo vadovaujamai ekipao pačioje mačo pabaigoje pavyko padidinti savo persvarą. Po A.Robbeno, D.Janmaato ir G.Wijnaldumo kombinacijos kamuolys dar kartą atsidūrė brazilų vartuose.

Pasaulio čempionato šeimininkams tai buvo jau antrasis skaudus smūgis - pusfinalyje brazilai buvo sutriuškinti vokiečių rezultatu 1 - 7.

Rezultatas:

Brazilija - Olandija 0:3

2' Thiago Silva (geltonoji kortelė)

3' [0 - 1] Robinas van Persie (iš 11 metrų)

9' Arjenas Robbenas (geltonoji kortelė)

17' [0 - 2] Daley Blindas

36' Jonathanas De Guzmanas (geltonoji kortelė)

54' Fernandinho (geltonoji kortelė)

69' Oscaras (geltonoji kortelė)

90' [0 - 3] Georginio Wijnaldumas

Startinės sudėtys:

Brazilija: Julio Cesar, Thiago Silva (c), David Luiz, Paulinho, Oscar, Maxwell, Ramires, Luis Gustavo, Willian, Jo, Maicon.

Olandija: Cillessen, Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind, Van Persie (c), Sneijder, Robben, Kuyt, Clasie, Wijnaldum.