0

FIFA pasaulio čempionato H grupės rungtynėse mažumoje likę belgai rezultatu 1:0 šventė pergalę prieš Pietų Korėją ir užsitikrino pirmąją vietą savo grupėje. Belgija turnyro aštuntfinalyje turės kautis su JAV komanda.

Rungtynės prasidėjo vangiai, abi komandos daugiausia laiko praleido aikštės viduryje, todėl daug pavojingų progų sukurta nebuvo.

Šiandien Pietų Korėjai žūtbūt reikia pergalės, tačiau aikštėje azijiečiai per daug pastangų nedemonstruoja. Belgai žaidžia taip pat ramiai.

25 mačo minutę šimtaprocentinę progą išvaistė D. Mertensas, kuris iš kelių metrų kamuolį pasiuntė virš vartų. Krašto puolėjui ir Belgijos treneriui liko tik griebtis už galvos.

Kiek vėliau Pietų Korėjos futbolininkai suaktyvino savo puolimą ir surengė dvi labai pavojingas atakas, tačiau tvirtas kaip siena vartuose stovėjo Th. Courtois.

Lūžis šiose ramiose varžybose įvyko 45 mačo minutę, kai S. Defouras dėl labai šiurkščios pražangos buvo išvarytas iš aikštės ir taip paliko savo komandą kovoti dešimtyje.

Antrasis kėlinys prasidėjo gan ramiai ir ant žaliosios vejos nebuvo matyti Pietų Korėjos lemiamo šturmo prieš Belgiją, nors jai ir reikėjo laimėti varžybas dideliu skirtumu.

Abi komandos surengė po keletą išpuolių prie savo oponentų vartų, tačiau tai abiejų rinktinių vartininkams didesnių rūpesčių nesukūrė.

Nors Belgijos rinktinė visą antrąjį kėlinį rungtyniavo mažumoje, jai pavyko surengti greitą ataką, kurios metu D. Origi smūgiavo į vartus, o prie jo atlaikyto kamuolio pirmasis suskubo J. Vertonghenas ir rezultatas tapo 1:0.

Per likusias varžybų minutes Pietų Korėja grasino savo varžovams tik stipriais smūgiais iš toli, tačiau nė vienas iš jų savo tikslo nepasiekė ir rungtynės baigėsi rezultatu 1:0 Belgijos naudai.

Rezultatas: Pietų Korėja 0:1 Belgija

45` Stevenas Defouras (Belgija) – raudona kortelė

78` [0:1] Janas Vertonghenas