Gegužės 30 – birželio 1 d. Sostinės krepšinio mokykla (SKM) pirmą kartą surengė „Spring Cup 2014“ turnyrą 2000 m. gimusiems Lietuvos ir užsienio komandų krepšininkams, teigiama pranešime spaudai.

Iš viso turnyre dalyvavo keturios lietuvių bei dvi užsienio komandos. Lietuvai atstovavo Panevėžio KKSC, Jonavos KKSC, Šiaulių A. Sireikos KA ir Vilniaus „SKM-KPMG“, treniruojama Karolio Čyžiaus. Lietuvos krepšininkai sulaukė pasipriešinimo iš dviejų užsienio ekipų – Rusijos „Cherepovets“ ir Slovakijos „BK Povazska Bystrica“.

Po tris dienas trukusių dvikovų „Spring Cup 2014“ turnyro nugalėtojais tapo svečiai iš Slovakijos „BK Povazska Bystrica“. Jie pelnė keturias pergales ir patyrė tik vieną nesėkmę prieš Jonavos krepšininkus.

Vicečempionų titulą iškovojo Panevėžio KKSC komanda, kuri taip pat keturis kartus šventė pergalę ir kartą suklupo. Tačiau pagal bendrą taškų santykį išsirikiavo antroje turnyrinės lentelės vietoje.

Bronzos spalvos medaliais pasidabino Šiaulių A. Sireikos KA krepšininkai, kurie mažojo finalo lemiamoje kovoje įveikė Jonavos ekipą. Jonaviškiams atiteko ketvirtoji turnyro vieta.

Penktoje pozicijoje išsirikiavo turnyro šeimininkai K. Čyžiaus „SKM-KPMG“ krepšininkai, o šeštąją vietą užėmė svečių ekipa „Cherepovets“ iš Rusijos.

SKM treneriui K. Čyžiui turnyras paliko gerą įspūdį: „Tiek varžybinė, tiek organizacinė turnyro dalys buvo nusisekusios. Mano komandai rungtynėse prieš Šiaulius bei Jonavą pritrūko kelių taiklių metimų, - sakė „SKM-KPMG“ treneris. – Visos komandos žaidė agresyviai, stengėsi spausti ir tie žaidėjai, kurie vedė mūsų komandą, pajautė nuovargį. Tam įtakos turėjo trumpas mano ekipos atsarginių žaidėjų suolelis.“

„SKM-KPMG“ strategas patikino, kad jo komanda parodė charakterį: „Vaikinai - tikri šaunuoliai. Nors bendroje įskaitoje mums nepasisekė, manau, viskas buvo tikrai neblogai ir krepšininkai kovojo iš visų jėgų“.