REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net du dizaino studentai iš Lietuvos, kartu su 1 700 dalyvių iš 74 pasaulio šalių pasiūlę ateities buitinių prietaisų koncepcijas, šiemet pateko į tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux Design Lab 2014” geriausiųjų 100-uką.

REKLAMA
REKLAMA

Į šių metų konkurso šimtuką, kuriame dominuoja dalyviai iš Centrinės ir Rytų Europos, Pietų Amerikos ir Azijos, taip pat pateko ir dviejų Latvijos atstovų bei vienas Estijos atstovo projektas. Iš viso „Electrolux Design Lab 2014“ buvo pateikta 17 projektų iš Lietuvos, pranešė konkurso organizatoriai.

REKLAMA

Šių metų konkursui, kurio tema „Sveiki namai“, Vilniaus dailės akademijos (VDA) produkto ir aplinkos dizaino katedros antrakursis Lukas Avėnas pasiūlė koncepcinį mitybos papildų prietaisą POKTU, kuris nuskenuotų itin užsiėmusio ir per mažai dėmesio savo mitybai skiriančio ateities vartotojo delną, užfiksuotų įvairius jo sveikatos parodymus ir parinktų atitinkamus maisto papildus. Išmanusis telefonas su specialia visus duomenis saugančia programėle taip pat būtų sudėtinė šios sistemos dalis, fiksuojanti, kada ir kiek žmogus dirba sėdimą darbą ar aktyviai juda.

REKLAMA
REKLAMA

Mitybos kategorijai savo darbą pateikė ir latvė Elina Šembelė, sukūrusi portatyvinį prietaisą FRIDGY, kuris, viena vertus, šaldytuve šalina bakterijas ir prailgina produktų laikymo trukmę, kita vertus, identifikuodamas kvapus, signalizuoja šeimininkui apie pavojų sveikatai keliančius produktus. Pradėjus gesti produktui, prietaiso korpuse užsidega raudona žyma, nurodanti produkto kategoriją ir padedanti lengviau jį surasti.

Drabužių priežiūros kategorijoje tarp šimto geriausių išskirtas VDA Kauno fakulteto studentės Ingridos Kacėnaitės FABRIC PEN – kišeninis prietaisas, padedantis pataisyti sugadintą drabužį arba atnaujinti jo dizainą. Rašiklį primenantis prietaisas praverstų suplėšius ar ištepus drabužį – tereikia pagal sudėtį pasirinkti audinio tipą, nuskenuoti jo spalvą ir atspausdintu lopu bus galima užtaisyti drabužį. Taip pat šis prietaisas suteiktų galimybę drabužį paversti unikaliu pridedant originalaus dizaino, spalvų ir raštų detalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į šimtuką taip pat patekusi estė Karolin Korge drabužių priežiūros ir garderobo atnaujinimo problemą siūlo spręsti pasitelkiant prietaisą ZERO WASTE. Užuot išmetęs pabodusius drabužius vartotojas galėtų pasinaudoti perdirbimo ciklu – įdėti į prietaisą seną drabužį, specialioje kabinoje nusiskenuoti kūno parametrus, iš katalogo pasirinkti norimą modelį ir pasigaminti naują rūbą.

Pranešama, kad oro valymo kategorijoje, kuriai daugiausia darbų pasiūlė ir Vilniaus dailės akademijos studentai, geriausiu iš Baltijos šalių buvo atrinktas latvės Madaros Zelcanės projektas AIR SHEET titano dioksidu padengtas audinys turi detektorių, kuris identifikuoja toksines medžiagas aplinkoje, o oro valymą atlieka pasitelkdamas ultravioletinę fotokatalitinę oksidacijos (UV-PCO) technologiją. Šį audinį galima tiesiog patiesti kaip kilimą vaikų kambaryje ar naudoti kaip baldų užtiesalą. Šis produktas tai žalias, švarus ir taupus sprendimas pagerinti namų oro kokybę.

„Electrolux Design Lab“ tai tarptautinis nuo 2003 m. kasmet vykstantis dizaino koncepcijų konkursas. Kasmet įvairių šalių studentai jam pateikia per 1000 įvairių buitinių prietaisų koncepcijų, skirtų pagerinti ateities vartotojų buitį. Konkurso nugalėtojas pelno 5 tūkst. eurų prizą ir apmokamą stažuotę „Electrolux“ dizaino centre. Piniginius prizus taip pat gauna ir 2-osios bei 3-iosios, taip pat interneto balsavimo metu išrinktos geriausios koncepcijos autoriai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų