Įsibėgėjęs Klaipėdos „Atlantas“ iškovojo trečiąją iš eilės pergalę „SMScredit.lt A lygos" futbolo čempionate. Pliaupiant liūčiai 12-ojo turo rungtynėse antrąją vietą lygoje užimanti uostamiesčio komanda išnaudojo dvi Gargždų „Bangos“ vartininko klaidas, svečiuose įveikė varžovus rezultatu 2:0 (1:0). Į duobę patekę gargždiškiai patyrė trečiąją nesėkmę per ketverias rungtynes.

Mačas prasidėjo „Atlanto“ atakų banga, per kurią geriausią progą įvarčiui turėjo Ovidijus Verbickas. Link vartų įkirtusiam saugui pasiekti kamuolį ir uždaryti aštrų Andriaus Jokšo perdavimo iš kairės 7-ąją minutę pritrūko keliolikos centimetrų.

Po minutės pavojus kilo kitoje aikštės pusėje. Sulaukęs perdavimo iš aikštės gilumos prieš vartus iššoko Karolis Urbaitis, bet nusprendė smūgiuoti vienu lietimu ir į šokinėjantį kamuolį nepataikė.

Atlaikiusi pirmąjį varžovų šturmą, „Banga“ pamažu išlygino žaidimą ir vis dažniau atsidurdavo prie svečių vartų, tačiau nei vienai komandai dėl dažnokai pasitaikiusio techninio broko sukurti aštrių momentų nesisekė.

„Atlantas“ kėliniui baigiantis susigrąžino iniciatyvą. 38-ąją minutę Tadas Eliošius perėmė kamuolį ir tolimu smūgiu pabandė užklupti Soslanbeką Aršijevą nepasiruošusį, bet vartininkas kamuolio negaudė ir šuoliu nukreipė jį į šoną toliau nuo pavojaus.

44-ąją minutę iki tol be klaidų apsigynusių nuo visų standartinių padėčių ir padavimų į baudos aikštelę „Bangos“ futbolininkų tvirtovė subraškėjo. Po kampinio Rokui Krušnauskui laimėjus oro dvikovą, prie kamuolio pirmas atsidūrė be priežiūros paliktas Andrius Bartkus. Aikštės šeimininkų komandą išgelbėjo laiku vartus palikęs ir smūgį blokavęs S.Aršijevas.

Tačiau jau kito kampinio metu „Bangos“ vartininkas suklydo. Išbėgęs gaudyti kamuolio jis neapskaičiavo pozicijos ir aukščiau už visus iššokęs Edgaras Žarskis stipriu smūgiu galva išvedė „Atlantą“ į priekį.

Gynėjas galėjo pasižymėt antrąjį kartą jau per arbitro pridėtą laiką kėlinyje, tačiau perdavimo nuo kampinio gairelės užbaigti technišku smūgiu koja nesugebėjo, kamuolys praskriejo šalia skersinio.

Antrojo kėlinio pradžioje rungtynės buvo trumpam sustabdytos, kol stadione išsisklaidė „Bangos“ sirgalių paleista dūmų siena.

61-ąją minutę Dovydas Virkšas turėjo puikią galimybę padvigubinti komandos persvarą. Tačiau po Donato Kazlausko perdavimo link tolimojo virpsto jaunojo futbolininko smūgis galva kliudė gynėją ir praskriejo virš vartų.

Pirmojo kėlinio pabaigoje prapliupusi liūtis atliko savo darbą 64-ąją minutę, kai antrąjį įvartį „Atlantui“ padovanojo varžovų vartininkas, neišlaikęs šlapio kamuolio po tolimo R.Krušnausko smūgio.

Po antrojo įvarčio „Atlantas“ atsitraukė, laukdamas rungtynių pabaigos. „Banga“ pabandė užgulti svečių vartus. Tik 71-ąją minutę pirmą progą pasižymėti gavo Aurelijus Staponka. Puolėjas po perdavimo iš kairės susistabdė kamuolį baudos aikštelėje, tačiau smūgis pažeme į tolimą vartų kampą buvo netikslus.

Daugiau pavojingų momentų pakeitusiems tris savo lyderius aikštės šeimininkams sukurti nepavyko.

Gargždų „Banga“ – Klaipėdos „Atlantas“ 0:2 (0:1)

„Banga“: S.Aršijevas, A.Epifanovas, M.Gudauskas, K.Urbaitis (60 min. A.Marcinkevičius), A.Butkus, E.Grigaitis (65 min. E.Drąsutis), M.Chablovas, Z.Karkusovas, A.Ruskichas (76 min. A.Tsalagovas), A.Staponka.

„Atlantas”: M.Galdikas, M.Beneta (46 min. D.Kazlauskas), K.Gnedojus, A.Jokšas, M.Kazlauskas, E.Žarskis, A.Bartkus, O.Verbickas, D.Virkšas (69 min. M.Papšys), T.Eliošius, R.Krušnauskas (85 min. S.Rakauskas).

Įvarčiai: E.Žarskis (45), R.Krušnauskas (64).

Geltonos kortelės: A.Bartkus (72).

Raudonos kortelės:

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava" 11 0 0 11 1:62 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Elivelto ir L.Kochanauskas (abu „Ekranas“) – 7 įvarčiai.