REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuršių nerijai gaisro padarytos žalos mastas turėtų paaiškėti per maždaug savaitę. Kaip pirmadienį BNS sakė Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorė Aušra Feser, gyvūnai gaisro metu smarkiai nenukentėjo.

Kuršių nerijai gaisro padarytos žalos mastas turėtų paaiškėti per maždaug savaitę. Kaip pirmadienį BNS sakė Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorė Aušra Feser, gyvūnai gaisro metu smarkiai nenukentėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gyvūnams tikrai žalos didelės nėra. (...) Tikrai stambūs gyvūnai nenukentėjo. Nudegė pilnai tik kalnapušynai, kuriuos mes irgi sėkmingai parduosime – neišdegė plikai ir stagarai tebestovi. Jie yra labai kaloringi ir labai vertingi. Paprastosios pušies medynuose didelių nuostolių nėra – išdegė tik miško paklotė, pušys atsigaus ir toliau sėkmingai augs“, – apie šiuo metu matomus nuostolius kalbėjo A.Feser.

REKLAMA

Pasak jos, nudegus spygliams, kalnapušės tapo idealiu biokuru. Kiek jos galėtų būti vertos, aiškinsis girininkai, kurie iškirtę nedidelį plotą nustatys, kiek jame yra kietosios medienos.

KNNP direktorės teigimu, tiksli gaisro padaryta žala bus įvertinta per artimiausią savaitę. Tačiau blogiausio įmanomo scenarijaus pavyko išvengti – ugnis neišplito į Juodkrantės pusę.

„Žalą gal tik šiandien pradės skaičiuoti – yra tam tikra labai griežta metodika patvirtinta, pagal ją yra skaičiuojamas kiekvienas plotas ir kas jame įvyko. Užtruks tikrai kokią savaitę. (...) Blogiausias scenarijus būtų buvęs tada, jeigu būtų buvęs šiaurės vėjas ir jeigu būtų pradėjęs nešti ugnį link Juodkrantės. Tada būtų reikėję ko gero evakuoti Juodkrantę – pora tokių momentų buvo, nes kalnapušynų degimas yra labai labai baisus, jis tiesiog nevaldomas“, – sakė KNNP direktorė.

REKLAMA
REKLAMA

Aplinkos ministerija pranešė, kad aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sudarė komisiją penktadienį kilusio miško gaisro Kuršių nerijos nacionaliniame parke aplinkybėms išnagrinėti ir priešgaisrinės miško apsaugos sistemos organizavimui įvertinti. Tarp šios komisijos narių – Aplinkos ministerijos, Generalinės miškų urėdijos ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojai. Jai vadovaus viceministras Linas Jonauskas. Komisija išvadas turi pateikti iki gegužės 5 dienos.

Gaisras Kuršių nerijoje mums visiems kainuos labai brangiai – nuniokota gamta, didžiulės išlaidos jam gesinti, jau nekalbant apie tai, kiek jėgų jis pareikalavo iš su liepsnomis kovojusių žmonių. Privalome nuodugniai išsiaiškinti, ar viskas buvo padaryta, kad tokia nelaimė neįvyktų, ir nuspręsti, ką dar reikia padaryti siekiant apsaugoti šį nuostabų mūsų gamtos kampelį nuo gaisrų“, – pranešime cituojamas V.Mazuronis. Kaip BNS pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), pirmadienį atliekama gaisravietės žvalgyba, įvykio vietoje dirba 40 ugniagesių, 30 kariškių ir 15 miškininkų. Jie gesina tris likusius ugnies židinius. Tačiau šie yra saugiu atstumu nuo nepažeistų plotų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso gaisravietėje dirba 9 ugniagesių autocisternos ir 3 miškininkų buldozeriai.

Gaisras lokalizuotas ir nebeplinta, tačiau gali būti, kad ugniagesiai įvykio vietoje dirbs apie savaitę.

PAGD duomenimis 159 žmonės gaisravietėje sekmadienį dirbo iki vėlios nakties.

Gaisras Kuršių nerijoje kilo apie vidurdienį penktadienį. Pirmiausia degti pradėjo miškas šalia dviračių tako. Neringos savivaldybėje paskelbta ekstremali padėtis, ji nėra atšaukta.

Didelis gaisras Kuršių nerijoje buvo kilęs ir 2006 metų gegužę. Tąkart išdegė 235 hektarai Smiltynės miško. Jį gesino per 1460 žmonių.

REKLAMA

Kuršių nerija yra įtraukta į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo sąrašą.

„Gaisras Kuršių nerijoje mums visiems kainuos labai brangiai – nuniokota gamta, didžiulės išlaidos jam gesinti, jau nekalbant apie tai, kiek jėgų jis pareikalavo iš su liepsnomis kovojusių žmonių. Privalome nuodugniai išsiaiškinti, ar viskas buvo padaryta, kad tokia nelaimė neįvyktų, ir nuspręsti, ką dar reikia padaryti siekiant apsaugoti šį nuostabų mūsų gamtos kampelį nuo gaisrų“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Ministras šiandien sudarė komisiją penktadienį kilusio miško gaisro Kuršių nerijos nacionaliniame parke aplinkybėms išnagrinėti ir priešgaisrinės miško apsaugos sistemos organizavimui įvertinti. Tarp šios komisijos narių – Aplinkos ministerijos, Generalinės miškų urėdijos ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojai. Jai vadovaus viceministras Linas Jonauskas. Komisija išvadas turi pateikti iki gegužės 5 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų