Balandžio 11-13 dienomis Italijos Pjediluko (Piediluco) mieste Lietuvos irklavimo rinktinė dalyvavo tarptautinėje regatoje. Čia iš viso startavo 16 mūsų šalies irkluotojų, kurie iškovojo aštuonis aukso, du sidabro ir keturis bronzos medalius. Komandinėje rikiuotėje su 14 medalių lietuviai nusileido tik šeimininkei Italijai.

Viena rinktinės lyderių Milda Valčiukaitė prieš pat regatą susirgo ir su komanda į Italiją neišvyko. M.Valčiukaitė kartu su Donata Vištartaite turėjo plaukti dviviečių varžybose, taip pat abi irkluotojos turėjo dalyvauti ir vienviečių valčių lenktynėse.

Šioje regatoje visos rungtys vyko po du kartus. Sportininkai penktadienį (04-11) varžėsi kvalifikaciniuose plaukimuose, o šeštadienį (04-12) ryte vyko finalai. Vėliau šeštadienį kvalifikaciniai plaukimai vyko dar kartą, juose irkluotojai kovojo dėl vietų antrajame finale sekmadienį (04-13).

Vyrų vienvietė

Daugiausiai Lietuvos irkluotojų dalyvavo vyrų vienviečių valčių varžybose – Mindaugas Griškonis, Žygimantas Gališanskis ir Vytautas Saladis.

Tarp 18 dalyvių penktadienį į finalą čia pateko tik M.Griškonis, laimėjęs antrąjį atrankos plaukimą (6 min. 54,21 sek.). Trečiajame atrankos plaukime varžęsis V.Saladis liko ketvirtas (7:15,66), o Ž.Gališanskis nestartavo.

Šeštadienio finale M.Griškonis nebebuvo toks greitas (7:13,41) ir liko trečioje vietoje, į priekį praleidęs belgą Hannesą Obreno (7:05,83) ir bulgarą Georgi Božilovą (7:09,04).

Po šio finalo vykusioje atrankoje į sekmadienio finalinį plaukimą dalyvavo 21 sportininkas. V.Saladis buvo pirmas trečiajame atrankos plaukime (7:18,01), o M.Griškonis – ketvirtajame (7:08,88). Ž.Gališanskis antrajame plaukime užėmė antrą vietą (7:18,89) ir į finalą nepateko.

Sekmadienio finale M.Griškonis atsigriebė ir laimėjo aukso medalį, distanciją įveikęs per 7 min. 6,09 sek. Jis už nugaros paliko tuos pačius H.Obreno (7:08,05) ir G.Božilovą (7:09,44). V.Saladis liko šeštoje vietoje, atplaukęs per 7 min. 41,38 sek.

Lengvo svorio vyrų vienviečių valčių varžybose dalyvavo Karolis Sunklodas, kuris abu kartus atrankos plaukimuose užėmė penktąsias vietas, tad į finalus neprasimušė.

Vyrų dvivietė

Dviviečių vyrų varžybose abu kartus triumfavo pasaulio taurės etapą Australijoje neseniai laimėjęs Sauliaus Ritter ir Rolando Maščinsko ekipažas.

Lietuviai pirmąją varžybų dieną laimėjo antrąjį atrankos plaukimą (06:21,17), o po to triumfavo finale (06:24,01). Šeštadienį atrankoje į antrą finalą lietuviai vėl buvo pirmi ir parodė geriausią šių metų turnyro laiką – 6 min. 16,30 sek. Sekmadienį finale S.Ritter ir R.Maščinsko ir vėl niekas neaplenkė – 6 min. 26,58 sek.

Abu kartus varžėsi po dvylika įgulų, antrąją vietą abukart iškovojo Serbijos dvivietė – Marko Marjanovičius ir Aleksandras Filipovičius (06:31,00 ir 06:31,25). Trečiąją vietą pirmajame finale iškovojo Ispanijos pora – Juanas Jose Garcia ir Aleixas Marti (06:34,5); antrajame finale bronzą užsikabino šeimininkai – Fransesco Fossi ir Romano Battisti (06:35,59).

Vyrų keturvietė

Keturviečių valčių varžybose dalyvavo viena Lietuvos įgula – Žygimantas Gališanskis, Vytas Lapatiukas, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius. Lietuvos irkluotojai pasekė labiau patyrusių kolegų pėdomis ir taip pat laimėjo du aukso medalius.

Pirmąjį kartą varžėsi tik šešios įgulos, tad atrankos varžybos nebuvo rengtos, o šeštadienį finale lietuviai atplaukė per 5 min. 57,67 sek. Už mūsiškių nugaros liko dvi Italijos įgulos, nuo lietuvių atsilikusios atitinkamai 1,07 ir 7,21 sekundės.

Antrą kartą jau varžėsi devynios valtys. Šeštadienį lietuviai laimėjo pirmąjį atrankos plaukimą (5:55,22) ir finale vėl buvo nepralenkiami (06:02,53). Šiame finale už mūsiškių vėl liko tie patys italai, tačiau suformavę kitas įgulas nei pirmajame finale. Nuo lietuvių antrąją vietą užėmusi valtis atsiliko 4,79 sek., o trečiąją – 5,97 sek.

Moterų vienvietė

Pasitraukus M.Valčiukaitei, šiose varžybose dalyvavo tik D.Vištartaitė. Londono olimpinių žaidynių rungties dalyvė didele persvara laimėjo abu aukso medalius.

Penktadienį D.Vištartaitė laimėjo pirmąjį atrankos plaukimą (7:34,98) ir savo pirmosios vietos niekam neužleido ir finale (7:45,46).

Antrą kartą stojusi į atranką lietuvė laimėjo antrąjį plaukimą (7:35,44) bei vėl buvo nepralenkiama finale sekmadienį (7:48,46).

Abiejose finaluose už D.Vištartaitės nugaros liko Airijos atstovė Sanita Puspure (+04,46 sek. ir +06,37 sek.) ir italė Sara Magnaghi (+15,40 sek. ir +14,60 sek.).

Jaunimas vaikinai

Dovydas Nemeravičius ir Andrius Lapatiukas dviviečių vaikinų varžybose laimėjo du aukso medalius.

Pirmose varžybose lietuviai kelią į finalą nusitiesė laimėję pirmąjį atrankos plaukimą (06:42,54). Finale distanciją jie įveikė kur kas greičiau – 6 min. 30,93 sek. - už nugaros palikdami italus (Lorenzo Fontana ir Pietro Cattane, +2,02 sek.) ir graikus (Iouanis Petrou ir Stefanos Ntouskos, +3,43 sek.).

Antrųjų varžybų atrankoje D.Nemeravičius ir A.Lapatiukas vėl laimėjo pirmąjį atrankos plaukimą (06:49,11). Sekmadienio finale lietuviai plaukė lėčiau nei šeštadienio (06:38,76), tačiau tai nesutrukdė dar kartą užsikabinti aukso medalių. Už nugaros lietuviai vėl paliko Graikijos ir Italijos įgulas – I.Petrou ir S.Ntouskos (+00,38) bei Emmanuele Fiume ir Mirko Cardella (+01,18 sek.).

Armandui Kelmeliui nepavyko iškovoti medalio vaikinų jaunių vienviečių varžybose. Lietuvis penktadienį pirmajame atrankos plaukime buvo trečias (07:26,40), o finale užėmė ketvirtąją vietą (07:22,98), nuo čempionu tapusio Tuniso atstovo Taiebo Mohamedo atsilikęs 7,36 sek. Antrą kartą A.Kelmelis varžybose nebedalyvavo.

Jaunimas merginos

Jaunimo merginų dviviečių varžybose Viktorija Senkutė ir Indrė Kvatkūnaitė laimėjo bronzos medalį. Čia atrankos plaukimai nebuvo rengiami

Šešių įgulų finaliniame plaukime šeštadienį lietuvės atplaukė per 7 min. 21,44 sek. ir liko trečioje vietoje. Auksą laimėjo šeimininkės Valentina Iseppi ir Elena Waiglein (07:17,04), bronzą – Graikijos atstovės – Aikaterini Zerva ir Athina-Maria Angeloupoulo (07:20,39).

Antrą kartą sekmadienį V.Senkutė ir I.Kvatkūnaitė į startą nebestojo, o šeštadienį lietuves aplenkusios italių ir graikių įgulos antrajame finale apsikeitė vietomis.

Merginų jaunių vienviečių varžybose dalyvavo trys Lietuvos atstovės, kurios iškovojo du bronzos ir vieną sidabro medalį.

Sonata Petrikaitė pirmosios varžybose laimėjo antrąjį atrankos plaukimą (08:02,05), o finale atplaukė trečia (08:07,96). Auksą čia iškovojo italė Laura Bianca Pelloni (07:58,84), sidabrą – graikė Sofia Asoumanaki (08:00,82).

Antrąją varžybų dieną prie S.Petrikaitės prisijungė dviviečių lenktynėse nebestartavusios V.Senkutė ir I.Kvatkūnaitė.

V.Senkutė į finalą pateko su trečiuoju rezultatu pirmajame atrankos plaukime (08:18,15), o S.Petrikaitė dar kartą laimėjo savo plaukimą (08:10,69). I.Kvatkūnaitė čia atplaukė per 8 min. 25,91 sek., liko ketvirta ir į finalą nepateko.

Sekmadienį vykusiame finale S.Petrikaitė plaukė kur kas lėčiau nei iki tol (08:20,56) bei laimėjo antrą bronzos medalį. Tuo tarpu V.Senkutė čia iškovojo sidabrą (08:11,50), o aukso medalį laimėjo S.Asoumanaki (08:07,23).

Jaunių varžybose dalyvavusi S.Petrikaitė ir A.Lapatiukas Lietuvai atstovaus jaunimo olimpinėse žaidynėse, kurios rugpjūčio 16-28 dienomis vyks Nankino (Kinija). Tuo tarpu suaugusiųjų irkluotojų jau greitai laukia Europos čempionatas, gegužės 30 – birželio 1 dieną vyksiantis Belgrade.