0

Plovdive (Bulgarija) Lietuvos atstovai dalyvavo Pasaulio jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionato jaunių špagos varžybose. Šis čempionatas – didžiausios pasaulyje šios sporto šakos varžybos, kovon kasmet sukviečiančios daugiau nei tūkstantį dalyvių – geriausių savo šalies atstovų iš visų žemynų.

Šiais metais tarp 143 savo amžiaus grupės dalyvių pasirodė du Lietuvos atstovai - Rokas Jukna ir Matas Bartaška. Parengiamajame etape, kovojant pogrupiuose iki 5 dūrių geriau sekėsi R. Juknai - jis pelnė 3 pergales iš 6 galimų - įveikęs uzbeką Javokhirbeką Nurmatovą (5-3), kanadietį Qifaną Wangą (5-4) bei sirą Mohammadą Shaheeną (5-4), turėjo pripažinti švedo Linus Islas Flygare (3-5), suomio Ville Kaakinen (3-5) ir esto Klimo Gusarovo (3-5) pranašumą. Tuo tarpu Matas Bartaška nugalėjo 2 priešininkus iš 6 - Saudo Arabijos atstovą Faisalą Abed (5-2) ir libanietį Rami Ghorra (5-2) ir pralaimėjo turkui Orkunui Gokbulut (5-2), norvegui Ferdinandui Eliassenui (3-5), italui Federico Vismarai (4-5) ir portugalui Francisco Araujo (3-5).

Nors abu lietuviai pateko į atkrintamąjį varžybų etapą, kuriame kovojama iki 15 dūrių, tačiau mūsų špagininkams teko patirti pralaimėjimą - R. Jukna rezultatu 4-15 nusileido čekui Jakubui Jurkai, o M. Bartaška 9-15 pralaimėjo slovakui Alexui Duducui.

Galutinėje įskaitoje R. Jukna užėmė 90, o M. Bartaška – 97 vietą tarp 143 dalyvių.

Tai ne paskutinis lietuvių pasirodymas šiose varžybose – balandžio 7 d. į takelius stos fechtuotojai jaunimo špagos varžybose.