Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės patyrė pirmąją nesėkmę Baltijos moterų krepšinio Elito lygos B grupėje. Lietuvos klubas trečiadienį išvykoje nerezultatyviose rungtynėse 49:57 (12:19, 13:14, 12:8, 12:16) turėjo pripažinti Minsko „Horizont“ komandos pranašumą. Prieš savaitę baltaruses Vilniuje įveikusios 31-o taško skirtumu, „Kibirkšties-VIČI“ merginos išsaugojo pirmąją vietą grupėje. Abi šios ekipos pateko į Baltijos lygos finalo ketvertą.

Rungtynes geriau pradėjo vilnietės (5:4), tačiau netrukus baltarusės spurtavo ir išsiveržė į priekį (4:11). Po dešimties minučių kovos komandos skyrė 7-i taškai (12:19). Antro ketvirčio pradžioje „Horizont“ krepšininkės išlaikė savo pranašumą, tačiau kėlinio viduryje po taiklių Ievos Krastinos ir Vitos Kuktienės metimų skirtumas sumenko iki 5-ių taškų (20:25). Tačiau perlaužti rungtynių eigos antrame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI“ komandai nepavyko. Po dviejų kėlinių ekipas skyrė 8-i taškai (25:33).

Trečiajame kėlinyje po taiklaus I.Krastinos metimo ir dviejų Hollie Mershon baudų skirtumas buvo sumažėjęs iki 1-o taško (34:35), tačiau Minsko krepšininkės iki kėlinio pabaigos padidino atotrūkį iki 4-ių taškų (37:41). Paskutinio ketvirčio viduryje „Horizont“ pranašumas pirmą kartą šiame mače pasiekė dviženklį (39:50). „Kibirkšties-VIČI“ komandai nepavyko pakeisti rungtynių eigos ir vilnietės patyrė pirmą nesėkmę šio sezono Baltijos moterų krepšinio lygoje.

Rezultatyviausiai Vilniaus klube žaidė Ieva Krastina. Gynėja per 22 minutes pelnė 9 taškus, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Rima Valentienė įmetė 8 taškus, Lina Pikčiutė (2/9 dvitaškiai, 11 atk. kam., 4 kld.) ir Ieva Šimkutė (3 blk.) po 6, Mantė Kvederavičiūtė (3 per.) ir Vita Kuktienė (4 kld.) po 5, Sofija Aleksandravicius ir Hollie Mershon (5 kld.) po 4, Greta Šniokaitė – 2 (3 per.), o Marina Solopova taškų nepelnė (3 rez. per.).

„Horizont“ komandoje Aleksandra Khomenčyk įmetė 20 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, o Natallija Anufryjenka pelnė 13 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Baltijos moterų lygos pusfinalyje, kuris vyks balandžio 12 dieną, „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais su Gardino „Olimpia“ ekipa iš Baltarusijos. Kitame pusfinalio mače Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ grumsis su Minsko „Horizont“ ekipa. Planuojama, kad finalo ketvertas vyks Vilniuje.