0

Įspūdingą puolimo arsenalą pademonstravę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape. Savo žiūrovų akivaizdoje žalgiriečiai nugalėjo Belgrado „Partizan“ komandą 89:77 (29:16, 29:25, 19:18, 12:18).

Rungtynės prasidėjo itin didele sparta. „Partizan“ į priekį vedė Bogdanas Bogdanovičius, o Martynas Pocius tritaškiu, Paulius Jankūnas 4 taškais ir Vytenis Lipkevičius baudomis pelnė pirmuosius „Žalgirio“ taškus – 9:9. Netrukus M.Pocius pataikė mindamas tritaškio liniją, kablį po P.Jankūno perdavimo įmetė R.Javtokas, savo taškų sąskaitą atidarė ir Justinas Dentmonas – 17:11. Į žaidimą puikiai įsijungė ir Tomas Dimša, tarp kurio dviejų tritaškių įsiterpė R.Javtoko metimas (25:16). Kėlinio pabaigoje skirtumą dar labiau padidino iš po krepšio įmetęs J.Dentmonas, paskutinėje atakoje dar ir iškišęs idealų perdavimą T.Dimšai – 29:16.

Keturios iš eilės žalgiriečių klaidos antrojo kėlinio pradžioje automatiškai virto 8 taškais į mūsiškių krepšį. Tylą nutraukė R.Javtoko kablys ir J.Dentmono tritaškis po ketvirtojo M.Pociaus perdavimo – 34:26. Būtent Martynas ryžtingu prasiveržimu grąžino „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą – 36:26. „Partizan“ pelnė 4 taškus, bet V.Lipkevičius smeigė tritaškį, J.Dentmonas sumetė baudas, o P.Jankūnas pridėjo 4 taškus (45:32). Netrukus J.Dentmono penktasis ir šeštasis rezultatyvūs perdavimai virto M.Pociaus tritaškiu ir P.Jankūno metimu iš vidutinio nuotolio (50:35). Žalgiriečiai dar labiau padidino persvarą, kai J.Dentmonas pataikė iš toli, Tadas Klimavičius realizavo baudas, o M.Pocius paskutinę „Žalgirio“ataką pavertė tritaškiu su sirena – 58:41.

Trečiasis kėlinys startavo dar dviem galingais „Žalgirio“ antpuoliais: iš pradžių M.Pocius prasiveržė po krepšiu, po to jis surado įkertantį R.Javtoką, kuris krepšį sudrebino dėjimu – 62:41. „Partizan“ laikinai atgaivino puolimą, bet nesulaikė tritaškio įmetusio J.Dentmono. Tada žalgiriečiai porą kartų idealiai apsigynė, o puolimas ėjo tarsi iš natų. Po M.Pociaus perdavimų įdėjo P.Jankūnas ir „alley-oop“ ataką užbaigęs T.Dimša, pasiuntę „Žalgirio“ areną į ekstazę – 69:50. Trečiajam kėliniui einant į pabaigą, pasižymėjo R.Javtokas, puikiai ataką užbaigė T.Klimavičius ir dar vieną tritaškį pataikė J.Dentmonas – 77:59.

Nepaisant penktojo J.Dentmono tritaškio, prasidėjus ketvirtajam kėliniui, „Partizan“ ėmė mažinti skirtumą. Užbaigę kelias atakas iš po krepšio serbai priartėjo 68:80. Svarbiu metu vėl sėkmingai sužaidė R.Javtokas. Jis pelnė dvitaškį su pražanga ir aršiai dirbo gynyboje. Taip pat pasielgė ir J.Dentmonas, įspūdingai „nupūtęs“ varžovo metimą. Po šių žalgiriečių ir M.Pociaus baudų metimų rezultatas buvo 87:72. Per likusias porą minučių dar porą taškų surinko T.Dimšą, o Artūras Gudaitis bloku įamžino galutinį rezultatą 89:77.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 23 (5/10 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), M.Pocius 18 (7 rez. perd.), R.Javtokas 14 (6/7 dvit., 2 blk.), P.Jankūnas 12 (5/7 dvit. 5 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Dimša 12, V.Lipkevičius 6, T.Klimavičius 4, V.Čižauskas 0, A.Gudaitis 0, Š.Jasikevičius 0, A.Milaknis 0, M.Kupšas 0.

„Partizan“: B.Bogdanovičius 24 (7/11 dvit., 4 per. kam., 5 rez. perd.), J.Lauvergne 14 (7 atk. kam.), V.Milutinovas 10 (5/7 dvit.).