REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kreditiniai santykiai tapo vienu svarbiausių bankų ir kitų kreditinių organizacijų pajamų šaltiniu – milijonai žmonių visame pasaulyje išsimoketinai perka prekių ir paslaugų bei prisiima atsakomybę kreditoriams sumokėti nemažus procentus. Tačiau kad gautų kreditą, potencialus kredito gavėjas turi įrodyti galintis kiekvieną mėnesį mokėti dalį kredituojamos sumos. Grežčiausius reikalavimus paprastai kelia dideli bankai. Nedidelės organizacijos ir privatūs kreditoriai savo ruožtu dažniau lojalesni vartotojui, o galimas rizikas kompensuoja didesniais procentais. Negalėdamos konkuruoti su žinomais bankais reklamos kampanijų mastu ir lygiu jos dažnai masiškai siunčia elektroninius laiškus.

REKLAMA
REKLAMA

Kreditiniai šlamštalaiškai ne tokie nekalti, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dažnai už šių laiškų slepiasi internetiniai sukčiai arba nesąžiningos organizacijos, kurių paslaugos realiai būna daug brangesnės, nei žadama. Tokių pranešimų adresatas gali susidurti su įvairiomis grėsmėmis. Tarp jų galima paminėti netikrų laiškų siuntimą (angl. phishing): asmeninius duomenis netikrame puslapyje nurodęs vartotojas, galima sakyti, pats juos perduoda apgavikams į rankas, ir tie savo ruožtu, naudodamiesi gautais duomenimis, iš tikrųjų gali apiforminti kreditą aukos vardu. Be to, gavėjai gali susidurti su kenkėjiškomis programomis prieduose, siunčiamuose kaip kredito paraiškos blankai. Paprastai šios programos supakuotos į archyvą ir užmaskuotos kaip nekalti failai, pavyzdžiui, naudojant dvigubą išplėtimą. Netgi atsakymas į reklaminį laišką leis siuntėjams suprasti, kad adresas naudojamas, ir tuo adresu bus siunčiama daugiau nepageidaujamų pranešimų.

REKLAMA

„Tikimybė ką nors naudingo gauti šlamštalaiškiu labai nedidelė. Daug dažniau gaunami kenkėjiškų programų priedai kaip nekalti biuro dokumentai. Mes rekomenduojame įprasti neatversti siunčiamų priedų ir nesinaudoti įtartinomis nuorodomis. Tačiau kiekvienais metais apgavikų triukai tampa vis įmantresni, kartais netgi sveikas protas bei atsargumas gali nepadėti. Būtent todėl mes rekomenduojame papildomai pasitelkti antišlamštalaiškių apsaugą, prieinamą mūsų produkte individualiems vartotojams „Kaspersky Internet Security 2014“, – pabrėžė Marija Vergelis (Maria Vergelis), „Kaspersky Lab“ analitikė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų