0

Zorano Planiničiaus metimas per visą aikštę paskutinę rungtynių sekundę atnešė Stambulo „Anadolu Efes“ (1/3) klubui pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16” etape. Turkijos komanda E grupės rungtynėse savo aikštelėje 61:60 (14:17, 16:17, 13:11, 18:15) privertė pasiduoti Milano „Emporio Armani“ (2/2) krepšininkus.

Tris kėlinius aikštelėje dominavo svečiai iš Italijos, tačiau ketvirtąjį kėlinį „Anadolu Efes“ pradėjo spurtu 8:0 ir po Duško Savanovičiaus dvitaškio įgijo šešių taškų persvarą – 51:45.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei „Emporio Armani“ deficitas sumažėjo iki minimumo (55:56), o Danielis Hackettas tolimu metimu sugrąžino svečiams dviejų taškų persvarą – 58:56. Netikslų komandos draugo metimą pataisęs Keremas Gonlumas atstatė pusiausvyrą (58:58) ir lemiamai Milano ekipos atakai paliko 12 sekundžių.

Turkijos komanda iškart pažeidė taisykles, o D.Hackettas pataikė tik vieną metimą (59:58) ir jau aikštės šeimininkams paliko paskutinės atakos galimybę. Visgi D.Savanovičius nepataikė iš vidutinio nuotolio, o Keithas Langfordas vienu baudos metimu padidino svečių pranašumą iki dviejų taškų – 60:58.

Per likusį laiką „Anadomu Efes“ komanda sukūrė tikrą stebuklą. K.Langfordas specialiai prametė antrąjį baudos metimą, o kamuolį sugriebęs Z.Planiničius neįtikėtinu metimu per visą aikštę išplėšė pergalę aikštės šeimininkams – 61:60.

„Anadolu Efes“: D.Savanovičius 13 (dvitaškiai 5/7, tritaškiai 0/5, 6 atk. kam.), M.Bjelica 9, D.Balbay’us, K.Vasileiadis (tritaškiai 2/6) ir Z.Planiničius – po 8.

„Emporio Armani“: K.Langfodas 18 (dvitaškiai 6/10), S.Samuelsas (dvitaškiai 4/5) ir C.Jerrellsas – po 8.