0

Pietų Amerikoje vykstančio Dakaro ralio dešimtojo etapo Čilėje 631 km greičio ruožą trečiadienį Benedikto Vanago ekipažas su "OScar" įveikė per 6 valandas 26 minutes 26 sekundę ir užėmė 23-ąją vietą.

"Toyota" važiuojantis Antano Juknevičiaus ekipažas sugaišo 7 valandas 24 minutes 50 sekundžių ir finišavo 39-as tarp 42-jų etapą jau baigusių sportininkų (1:30 val. Lietuvos laiku).

Dešimtąjį etapą greičiausiai įveikė antrąją pergalę šiemet ir 19-ąją karjeroje iškovojęs Nasseras Al-Attiyahas ("Mini") iš Kataro. Beveik 4 minutes nuo etapo nugalėtojo atsiliko nugalėtojo titulą ginantis vienuolika kartų Dakare triumfavęs (penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu) prancūzas Stephane'as Peterhanselis su "Mini", ir 13 min. 45 sek. - trečiąją poziciją užėmęs ispanas Nani Roma ("Mini"):

1. Nasser Al-Attiyah (Kataras), "Mini" 4 val. 23 min. 25 sek.

2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), "Mini" atsiliko 3 min. 50 sek.

39.Antanas Juknevičius (Lietuva), "Toyota" 3:01:15

Lyderio poziciją bendroje įskaitoje išsaugojusio italo Nani Roma pranašumas prieš antroje vietoje esantį Stephane'ą Peterhanselį ištirpo iki 2 minučių ir 15 sekundžių.

Benediktas Vanagas bendroje lenktynių įskaitoje pakilo į 35-ąją vietą, o net 21 valandą baudų prisirinkęs Antanas Juknevičius - į 42-ąją:

1. Nani Roma (Italija), "Mini" 38 val. 52 min. 57 sek.

2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), "Mini" atsilieka 2 min. 15 sek.

42.Antanas Juknevičius (Lietuva), "Toyota" 65:22:05

Motociklininkų klasėje ketvirtąją pergalę šių metų etapuose iškovojo ispanas Joanas Barreda ("Honda"), aplenkęs dešimtojo etapo prizininkais tapusius portugalą Helderį Rodriguesą ("Honda") bei nugalėtojo titulą vis dar ginantį penkissyk Dakare triumfavusį prancūzą Cyrilą Despres'ą ("Yamaha"):

1. Joan Barreda (Ispanija), "Honda" 4 val. 42 min. 00 sek.

2. Helder Rodrigues (Portugalija), "Honda" atsiliko 8 min. 00 sek.

10.Daniel Gouet (Čilė), "Honda" 19:21

Bendroje įskaitoje lyderiu liko penktąją vietą etape užėmęs triskart (2006, 2009 ir 2011 metais) šio reido nugalėtojas ispanas Marcas Coma (KTM), artimiausią persekiotoją tėvynainį Joaną Barredą lenkiantis 44 minutėmis.

Į šeštąją poziciją pakilęs Cyrilas Despresas nuo lyderio atsilieka beveik pustrečios valandos:

1. Marc Coma (Ispanija), KTM 41 val. 48 min. 33 sek.

2. Joan Barreda (Ispanija), "Honda" atsilieka 44 min. 10 sek.