Pietų Amerikoje vykstančio Dakaro ralio devintojo etapo Čilėje 422 km greičio ruožą antradienį Benedikto Vanago ekipažas su "OScar" įveikė per 7 valandas 48 minutes 21 sekundę ir užėmė 47-ąją vietą tarp 64-ių 7:30 val. ryte Lietuvos laiku klasifikuotų sportininkų.

Nepasisekė "Toyota" važiuojančiam Antano Juknevičiaus ekipažui. Kaip informavo "Žalvaris-Dakar" ekipažas, jau greičio ruožo pradžioje sugedo jų pilotuojamas automobilis. Lenktynininkai nenukentėjo ir stengiasi surasti bei pašalinti gedimus. Jų nuomone, tai gali būti automobilio elektros instaliacijos gedimas.

Antanas Juknevičius kaip visada kupinas optimizmo ir, jei reikės, yra pasiryžęs greičio ruožą įveikti naktį. Tai nebus lengvas uždavinys, nes greičio ruožo pabaigoje varžybų dalyvių laukia smėlio kopos.

Primename, kad antrajame greičio ruože šis ekipažas dėl gedimo stovėjo daugiau nei 8 valandas. To greičio ruožo pabaigoje taip pat buvo smėlio kopų atkarpa. Tuomet "Žalvaris-Dakar" lenktynininkai ją pasiekė apie 1 val. nakties vietos laiku. Čia juos sustabdė organizatoriai ir stengėsi atkalbėti, kad sportininkai nebandytų važiuoti į kopas. Organizatoriai nurodė, jog ten vis dar kasasi apie 30 ekipažų ir siūlė aplenkti kopas, palikti nesurinktus kelis kontrolinius punktus, gauti už tai baudos valandų, bet pasiekti finišą ir startuoti kitą dieną vėl. A.Juknevičius padėkojo organizatoriams už jų patarimus ir užspaudė akseleratoriaus pedalą. Kopas tamsoje "Žalvaris-Dakar" komanda įveikė per kelias valandas. Tą dieną jų ekipažas baudos valandų išvengė.

Devintąjį etapą greičiausiai įveikė nugalėtojo titulą ginantis vienuolika kartų Dakare triumfavęs (penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu) prancūzas Stephane'as Peterhanselis su "Mini". Tai jau 30-asis jo laimėtas etapas automobiliu Dakaro raliuose ir pagal šį rodiklį prancūzas aplenkė belgą Jacky Ickx'ą bei pakilo į antrąją vietą absoliučioje įskaitoje. Daugiau etapų Dakaruose automobiliu - 50 - laimėjo tik suomis Ari Vatanetas. Beje, S.Peterhanselis dar 33 Dakaro ralio etapus laimėjo važiuodamas motociklu.

2 minutėmis ir 17 sekundžių nuo etapo nugalėtojo atsilikęs antras antradienį finišavo Nasseras Al-Attiyahas ("Mini") iš Kataro, o 11 su puse minutės nuo lyderio atsilikęs trečias liko ispanas Nani Roma ("Mini"):

1. Stephane Peterhansel (Prancūzija), "Mini" 4 val. 17 min. 53 sek.

2. Nasser Al-Attiyah (Kataras), "Mini" atsiliko 2 min. 17 sek.

47.Benediktas Vanagas (Lietuva), "OSCar" 3:30:28

... Lyderio poziciją bendroje įskaitoje išsaugojo italas Nani Roma, nuo kurio atsilikimą antrojoje pozicijoje įsitvirtinęs Stephane'as Peterhanselis sumažino dvigubai - iki 12 minučių ir 10 sekundžių.

Benediktas Vanagas bendroje lenktynių įskaitoje pakilo į 47-ąją vietą iš 53-osios:

1. Nani Roma (Italija), "Mini" 34 val. 15 min. 37 sek.

2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), "Mini" atsilieka 12 min. 10 sek.

...

Motociklininkų klasėje devintąjį etapą laimėjo antrąją pergalę Dakaro etapuose šiame sezone ir 23-ąją karjeroje iškovojęs triskart (2006, 2009 ir 2011 metais) šio reido nugalėtojas bei šiemet bendroje įskaitoje pirmaujantis ispanas Marcas Coma (KTM), aplenkęs etapo prizininkais tapusius tėvynainį Joaną Barredą ("Honda") bei nugalėtojo titulą ginantį penkissyk Dakare triumfavusį prancūzą Cyrilą Despres'ą ("Yamaha"):

1. Marc Coma (Ispanija), KTM 4 val. 49 min. 05 sek.

2. Joan Barreda (Ispanija), "Honda" atsiliko 1 min. 41 sek.

9. Laia Sanz (Ispanija), "Honda" 14:34

10.Jeremias Israel Esquerre (Čilė), "Speedbrain" 15:01 Motociklininkų įskaitoje pirmaujantis Marcas Coma po šio etapo iki 40 minučių padidino persvarą prieš antroje vietoje esantį tautietį Joaną Barredą, o į aštuntąją poziciją pakilęs Cyrilas Despresas nuo lyderio atsilieka pustrečios valandos:

1. Marc Coma (Ispanija), KTM 36 val. 55 min. 24 sek.

2. Joan Barreda (Ispanija), "Honda" atsilieka 40 min. 19 sek.