0

Pietų Amerikoje vykstančio Dakaro ralio aštuntojo etapo, kuris jau persikėlė į Čilę, 302 km greičio ruožą pirmadienį Benedikto Vanago ekipažas su „OScar“ įveikė per 3 valandas 16 minučių 29 sekundes ir užėmė 38-ąją vietą. „Toyota“ važiuojantis Antano Juknevičiaus ekipažas finišavo 53-as tarp 78-ių klasifikuotų sportininkų. Pasak Antano Juknevičiaus, šis greičio ruožas buvo labai panašus į vakarykštį, tik šiek tiek trumpesnis.

„Tiesą pasakius, Dakaras tapo raliu be stenogramos, – komentavo A. Juknevičiu. – Keli paskutiniai greičio ruožai buvo tokie, kad gali važiuoti su „golfeliu“ ar „subariku“, visureigis čia nebūtinas. Vienintelis skirtumas nuo ralio, kad keliu važiuoji pirmą kartą, neturėdamas galimybės prieš tai su juo susipažinti ir susirašyti stenogramą.“

Tokiose trasose pranašumą turi greiti automobiliai-prototipai, o ne standartiniai visureigiai. Šių metų Dakaro trasa labai paranki daug ralio patirties įgijusiems sportininkams. Šiemet jie turi galimybę pasiekti geriausius rezultatus. Neatsitiktinai vakarykštį greičio ruožą laimėjo buvęs pasaulio ralio čempionas Karlosas Sainsas, o šiandien – Nasseras Al-Attiyahas.

„Dėl to dauguma Dakaro dalyvių atvirai pradeda ilgėtis Afrikos. Na, gal tik vietiniai Pietų Amerikos sportininkai į Afriką vykti nenori. Kai kurie legendiniai Dakaro dalyviai, kaip Jeanas Loui Shclesserras ir kiti, nebedalyvauja Dakare. Jie renkasi startuoti šiuo metu vykstančiose „Africa Eco Race“ ar panašiose varžybose“, – pasakojo Antanas Juknevičius.

Pirmąjį etapą šių metų Dakare laimėjo pirmadienį greičiausiai važiavęs Nasseras Al-Attiyahas ("Mini") iš Kataro. 17-ąją pergalę karjeroje iškovojęs 2011-ųjų Dakaro nugalėtojas aplenkė etapo prizininkais tapusius čempiono titulą ginantį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį su „Mini“, kurio sąskaitoje – vienuolika pergalių Dakare (penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu), bei ispaną Carlosą Sainzą ("Smg"):

1. Nasser Al-Attiyah (Kataras), "Mini" 2 val. 32 min. 57 sek.

2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), "Mini" atsiliko 1 min. 12 sek.

...

52.Antanas Juknevičius (Lietuva), "Toyota" 1:06:10 Lyderio poziciją bendroje įskaitoje išsaugojo šeštąją vietą etape užėmęs italas Nani Roma, nuo kurio antrojoje pozicijoje įsitvirtinęs Stephane'as Peterhanselis atsilieka 23 minutėmis ir 46 sekundėmis. Benediktas Vanagas bendroje lenktynių įskaitoje pakilo į 53-ąją vietą iš 55-osios, o Antanas Juknevičius – į 61-ąją poziciją iš 63-osios:

1. Nani Roma (Italija), "Mini" 29 val. 46 min. 08 sek.

2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), "Mini" atsilieka 23 min. 46 sek.

61.Antanas Juknevičius (Lietuva), "Toyota" 29:11:06

Pirmąją pergalę šių metų etapuose tarp motociklininkų iškovojo nugalėtojo titulą ginantis penkissyk Dakare triumfavęs prancūzas Cyrilas Despres'as ("Yamaha"). Tai buvo jo 32-oji pergalė karjeroje ir visų laikų daugiausia pergalių Dakaro etapuose iškovojusių motociklininkų rikiuotėje C.Despres'as vos viena pergale atsilieka nuo Stephane'o Peterhanselio.

Antras aštuntąjį etapą baigė ispanas Joanas Barreda ("Honda"), trečias - bendrojoje įskaitoje pirmaujantis bei triskart Dakare triumfavęs ispanas Marcas Coma (KTM):

1. Cyril Despres (Prancūzija), "Yamaha" 5 val. 23 min. 20 sek.

2. Joan Barreda (Ispanija), "Honda" atsiliko 2 min. 09 sek.

9. Kuba Przygonski (Lenkija), KTM 13:29

10.Jordi Viladoms (Ispanija), KTM 13:34 Motociklininkų įskaitoje pirmaujantis Marcas Coma ir toliau daugiau nei 38 minutėmis lenkia tautietį Joaną Barredą Bortą, o į devintąją poziciją pakilęs Cyrilas Despresas nuo lyderio atsilieka beveik pustrečios valandos:

1. Marc Coma (Ispanija), KTM 32 val. 06 min. 19 sek.

2. Joan Barreda Bort (Ispanija), "Honda" atsilieka 38 min. 08 sek.