Antrąją pergalę Vengrijoje vykstančiame pasaulio jaunimo dvidešimtmečių (U-20) ledo ritulio antrojo diviziono čempionate iškovojo ir trečioje vietoje šešių ekipų A grupės turnyre įsitvirtino Lietuvos rinktinė.

Trečiadienį pirmosiose trečiojo turo rungtynėse jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) nugalėjo trečiąją nesėkmę patyrusius Kroatijos bendraamžius.

Net tris įvarčius į varžovų vartus įmušė geriausiu Lietuvos rinktinėje pripažintas Danielius Bogdziulas (06:21, 29:13, 42:55), po vieną - Paulius Gintautas (03:27) ir Edgaras Protcenka (44:23).

Kroatų gretose įvarčiais pasižymėjo Marko Sakičius (02:36) ir Bruno Kegalj (33:06).

Lietuvos jaunimo rinktinės vyriausiasis treneris latvis Aigaras Ciprusas pagyrė komandą už kovingumą ir tarstelėjo, jog artėja lemiamų kovų metas.

"Prasidės reikšmingiausios kovos čempionate dėl medalių, kurie jau visai arti. Reikia tęsti pradėtą darbą ir juos iškovosime. Komandos žaidimas gerėja ir tai džiugina", - po rungtynių sakė A.Ciprusas.

Ketvirtadienį turnyre antroji poilsio diena, o penktadienį lietuviais žais su Rumunijos ekipa, kuri antrajame ture 2:5 (0:1, 0:0, 2:4) nusileido taškų dar nepraradusiems olandams.

Taip pat trečiąją pergalę iškovojo ir grupės lyderiais tapo turnyro šeimininkai Vengrijos ledo ritulininkai, be vargo - 8:2 (1:0, 4:1, 3:1) - sutriuškinę Estijos dvidešimtmečius.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vengrija 3 3 0 0 0 19:4 9

2. Olandija 3 3 0 0 0 16:6 9

3. Lietuva 3 2 0 0 1 11:9 6

4. Rumunija 3 1 0 0 2 6:12 3

5. Kroatija 3 0 0 0 3 6:15 0

6. Estija 3 0 0 0 3 5:17 0

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.