0

Kauno „Žalgiris“ žengė didelį žingsnį dėl išsvajotojo kelialapio į Eurolygos Top-16 etapą. Savo namų tvirtovėje kauniečiai patiesė trečią sezoną iš eilės į Laikinąją sostinę atvykusius Bambergo „Brose Baskets“ krepšininkus – 91:81.

Rungtynių eiga

Startinis „Žalgirio“ penketas: Vytenis Lipkevičius, Martynas Pocius, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas ir Justinas Dentmonas.

Pirmasis kėlinys prasideda vokiečių taiklia ataka, tačiau M. Pocius smeigia tritaškį, o J. Dentmonas „praneria“ po krepšiu – 6:3. Ir toliau taikliai iš toli atakuoja J. Dentmonas ir V. Lipkevičius – 14:7. „Buksuoti“ pradėjęs „Žalgiris“ leidžia varžovams skirtumą sumažinti iki 3 taškų – 16:13. Vos tik ant parketo žengęs Kšištofas Lavrinovčius išprovokuoja Casey Jacobseno nesportinę pražangą, o Šarūnas Jasikevičius smeigia tritaškį, kuris susideda visus štrichus šiame kėlinyje – 23:16.

Antrasis ketvirtis prasideda žalgiriečių spurtu – vieną po kito tritaškius smeigia K. Lavrinovičius ir J. Dentmonas – 31:21. Savą kampą atradęs Artūras Milaknis pataiko du tritaškius iš eilės – 39:26. Tikrasis krachas prasideda antroje kėlinio pusėje, kuomet vokiečiai atkarpą laimi 0:13 ir lygina rezultatą – 39:39.

Sauliaus Štombergo auklėtiniai po ilgosios petraukos atrodo labiau atsigavę nei vokiečiai. Kauniečiai per dvi kėlinio minutes laimi atkarpą 7:0 ir vėl atitrūksta nuo varžovų – 48:39. J. Dentmonas ir toliau taikliai atakuoja iš toli ir skirtumas išauga iki rekordinio – 65:48. Kaip ir antrajame kėlinyje žalgiriečiai krenta į duobę, tačiau ketvirtis baigiasi turint solidų pranašumą – 69:54.

Lemiamas kėlinys prasideda 5 iš eilės vokiečių taškais – 69:59. Tai priverčia S. Štombergą imti minutės pertraukėlę. Ant parketo vėl žengę žalgiriečiai ir toliau demonstruoja kovinę dvasią skirtingai nei praėjusiame mače su Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa. Tuo tarpu, vokiečiai taškus renka prasiveržimais iš po krepšio – 80:72. Rakimas Sandersas pataiko itin svarbų tritaškį, tačiau įspūdingai šiandien rungtyniaujantis J. Dentmonas atsako tuo pačiu – 85:77. Labiau svečiams pasipriešinti nepavyko – amerikietis įtvirtino „Žalgirio“ pergalę 91:81.

Statistika

„Žalgiris“: J. Dentmonas pelnė 24 taškus (6/6 tritaškiai, 9 rez. perd.), V. Lipkevičius ir R. Javtokas (6/6 dvitaškiai, 9 atk. kam.) – po 12, M. Pocius – 9, P. Jankūnas – 8, A. Milaknis – 6, T. Klimavičius – 4, Š. Jasikevičius – 3, S. S. Vene – 2.

„Brose Baskets“: R.Sandersas ir J. Smithas – po 18, S. Fordas ir Z. Wrightas (7 rez. perd.) – po 10, Antonas Gavelis – 9.