0

Trečiąją nesėkmę ketvirtosiose ULEB Eurolygos krepšinio turnyro reguliariojo sezono rungtynėse patyrė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas Kauno "Žalgirio" klubas.

Penktąją vietą iš šešių ekipų B grupėje užimantys "Žalgirio" krepšininkai ketvirtadienį svečiuose 61:72 (27:27, 11:11, 11:13, 12:21) nusileido trečiąją pergalę iš keturių galimų iškovojusiai ir antroje vietoje esančiai Stambulo "Anadolu Efes" (Turkija) komandai.

14 taškų (visus per pirmąjį kėlinuką) į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė Justinas Dentmonas, 11 - Kšištofas Lavrinovičius, 10 - Artūras Milaknis, 9 - Paulius Jankūnas, 8 - Šarūnas Jasikevičius, 6 - Tadas Klimavičius, 3 - Martynas Pocius.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Scvotty's Hopsonas (15 tšk.), Kostas Vasileiadis, Duško Savanovičius (po 13 tšk.), Semihas Erdenas ir Tadija Dragiševičius (po 10 taškų).

Susitikimą taikliu dvitaškius pradėjo šeimininkai, tačiau žalgiriečiai netrukus persvėrė rezultatą - 5:4. Pirmojo kėlinuko viduryje sėkmingiau žaidę Stambulo krepšininkai pirmavo aštuoniais taškais (22:14, 24:16), tačiau ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę Lietuvos čempionai išlygino rezultatą - 27:27.

Po rezultatyvaus pirmojo kėlinio, antrajame abi komandos pelnė vos 22 taškus ir į kiekvieną šeimininkų taiklų metimą svečiai atsakydavo savo taikliu metimu, tad po dviejų ketvirčių vėl lygu - 38:38.

Taip pat nerezultatyviame trečiajame kėlinuke "Anadolu Efes" ekipai pavyko atitrūkti 46:40, o vėliau ir 50:43, tačiau nelinkę nusileisti "Žalgirio" krepšininkai sugebėjo sumažinti atsilikimą ir šeimininkų persvara prieš lemiamą kėlinuką tebuvo vos du taškai - 51:49.

Ketvirtąjį ketvirtį taikliu tritaškiu pradėjęs Š. Jasikevičius išvedė žalgiriečius į priekį (52:51), tačiau tolimu metimu atsako šeimininkai, o trečią minutę T. Klimavičius išlygina rezultatą - 54:54. Vėliau į penkis šeimininkų taškus žalgiriečiai atsako taikliais baugų metimais ir, sužaidus 4 minutes komandas skiria tik trys taškai - 59:56 priekyje "Anadolu Efes" klubas. Deja, per kitas keturias minutes šeimininkai pelno septynis taškus, o žalgiriečiai keliose atakose net nesugeba atakuoti varžovų krepšio ir, likus dviem minutėms, Stambulo komanda priekyje 66:56, o per likusį laiką dar padidina skirtumą iki vienuolikos taškų - 72:61.

Ketvirtadienio ULEB Eurolygos B grupės turnyro rungtynių Stambule statistika:

Stambulo "Anadolu Efes" - Kauno "Žalgiris" 72:61 (27:27, 11:11, 13:11, 21:12), 2278 žiūrovai. dvitaškiai 18/34 (52 proc.) 14/39 (35 proc.) tritaškiai 8/22 (36 proc.) 8/25 (36 proc.) baudos 12/20 (60 proc.) 6/7 (85 proc.) atkovoti kamuoliai 36 36 perimti kamuoliai 5 5 klaidos 15 19 rezult. perdavimai 18 14 blokuoti metimai 4 0.

Kitas grupės turnyro rungtynes Kauno "Žalgiris" lapkričio 14 dieną namuose žais su Bambergo "Brose Basket" (Vokietija) ekipa, kuri ketvirtadienį namuose 62:76 pralaimėjo Milano "EA7 Emporio Armani" (Italija) krepšininkams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.