0

UEFA Čempionų lygoje tradiciškai trečiadienį sužaistos paskutinės šios savaitės grupių etapo rungtynės. Aštuoniuose Europos stadionuose susitiko 16 stipriausių E-H grupių klubų.

Viena įdomiausių dvikovų vyko Dortmunde, kur vietos „Borussia“ antrą kartą iš eilės susigrūmė su Londono „Arsenal“. Šį kartą Jurgeno Kloppo auklėtiniams nepavyko iškvoti pergalės ir jie nusileido minimaliu skirtumu „kanonieriams“.

Ilgą laiką daugiau atakavę šeimininkai ne kartą pabandė nuginkluoti varžovų vartininką iš Anglijos, tačiau pastarasis demonstravo puikų žaidimą ir pirmajame kėlinyje įvarčių nebuvo pelnyta.

Per likusias 45 minutes „Arsenal“ perėmė iniciatyvą ir 62-ąją minutę Aaronas Ramsey pelnė pergalingą įvartį, kuomet po sumaišties baudos aikštelėje valas galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Vadinamoje „mirtininkų grupėje“ taip pat minimalią pergalę rezultatu 3-2 iškovojo „Napoli“ vienuolikė, kuri palaužė „Marseille“ pasipriešinimą.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Gokhanas Inleris bei du sykius Gonzalo Higuainas. Svečių ekipoje paguodos įvarčius pelnė Andre Ayewas bei Florianas Thauvinas.

Po šių pergalių „Napoli“ ir „Arsenal“ klubau turi surinkę lygiai po 9 taškus. Trimis taškais nuo jų kol kas atsilieka praėjusio sezono Čempionų lygos finalininkė „Borussia“ ir vis dar nė taško neturinti Marselio komanda.

Vietas turnyro aštuntfinalyje užsitikrino dvi komandos iš Ispanijos – „Barcelona“ ir Madrido „Atletico“. Pastarieji G grupėje užtikrintai likus dviem rungtynėms iki šio etapo pabaigos įsitvirtino pirmoje vietoje.

„Camp Nou“ stadione šį kartą Katalonijos ekipai pavyko iškovoti pergalę. Gerardo Martino auklėtiniai rezultatu 3-1 nubaudė „Milan“.

Daug diskusijų sukėlusiose rungtynėse, kuriose teisėjas galimai suklydo priimdamas sprendimus nesustabdomas buvo Lionelis Messi, kuris pelnė dublį, o dar vieną įvartį pelnė Sergio Busquetsas.

Taip pat prie kito etapo priartėjo Jose Mourinho treniruojama Londono „Chelsea“, kuri savo tvirtovėje sutriuškino Gelzenkircheno „Schalke“. Tris taškus „mėlyniesiems“ iškovojo Dembą Bą ir Samuelis Eto‘o, kuris į varžovų vartus kamuolį siuntė du kartus.

Kitose rungtynėse Amsterdamo „Ajax“ minimaliu skirtmu įveikė Glazgo „Celtic“, o „Basel“ ir Bukarešto „Steaua“ susitikimas baigėsi lygiosiomis, 1-1.