0

Kaip feniksas iš pelenų pakilusi Lietuvos futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse savų sirgalių akivaizdoje atsirevanšavo broliukams latviams. Jau 8-ąją minutę pasižymėti pavyko Federui Černychui, o dar kartą į latvių vartus 68-ąją minutę kamuolį pasiuntė Saulius Mikoliūnas. Nuaidėjus paskutiniam teisėjo švilpukui švieslentėje degantis rezultatas skelbė lietuvių pergalę – 2:0.

Pirmajame mače Rygoje mūsiškiai turėjo pripažinti kaimynų pranašumą – 0:1.

Prie rinktinės vairo laikinai stovintis treneris Igoris Pankratjevas po pergalės kaip ir visada nebuvo itin kalbus. Buvęs Lietuvos futbolininkas vyriausiojo trenerio vietą užėmė, kuomet buvo atleistas jokių rezultatų per dvejus metus nesugebėjęs pademonstruoti vengras Csaba Laszlo.

„Latvijos rinktinė – tikrai gera komanda, jiems trūko kelių žaidėjų. Jie nežaidė traigiškai, bet praleidus du įvarčius, pasivyti – labai sunku. Stengėsi, bet nepavyko. Tai natūralu, čia – sportas. Rungtynės buvo sunkios – trūko susižaidimo, nes su tokia sudėtimi žaidėme pirmą kartą. Tačiau tikrai džiaugiamės pergale. Tai – ne mano, o žaidėjų nuopelnas. Aš tik nuteikiu komandą“ , – po mačo kalbėjo I. Pankratjevas.

Paklaustas, kaip vertina F. Černycho, kuriam mačas su latviais buvo tik antrosios rungtynės rinktinės sudėtyje, treneris nedaugžodžiavo – esą tobulėti visada yra kur.

„Gerai“, – tarstelėjo 2010 metais geriausiu Lietuvos pirmenybių treneriu pripažintas I. Pankratjevas, kuomet buvo paklaustas kaip vertina ir Mariaus Žaliūko žaidimą, kuris šiuo metu neturi klubo, tačiau artėja prie sutarties su Londono „Queens Park Rangers“ klubu.

Treneris taip pat nebuvo linkęs kalbėti ir apie sprendimą į paskutinius du pasaulio čempionato atrankos mačus nekviesti tokių rinktinės senbuvių kaip Deividas Šemberas, Marius Stankevičius, Žydrūnas Karčemarskas ir Edgaras Česnauskis. Esą į šį klausimas jau yra atsakęs, tačiau susirinkusiems žurnalistams priminė, kad šiame poste paskirtas tik dvejoms rungtynėms – su latviais ir bosniais, o kas laukia ateityje nelinkęs spėlioti.

Paskutines pasaulio čempionato atrankos rungtynes Lietuvos futbolo rinktinė žais antradienį Kaune prieš galingąją Bosniją ir Hercegovinos komandą.

Planetos futbolo pirmenybių Europos zonos G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Bosnija ir Hercegovina 8 6 1 1 25:5 19

2. Graikija 8 6 1 1 9:4 19

3. Slovakija 8 3 3 2 8:6 12

4. Lietuva 9 3 2 4 9:10 11

5. Latvija 9 2 1 6 8:18 7

6. Lichtenšteinas 8 0 2 6 3:19 2