Antrąsias pergales Europos šachmatų pirmenybėse Vokietijoje trečiadienį iškovojo du Lietuvos atstovai iš dešimties dalyvaujančių čempionate.

Moterų varžybų antrojo rato mače Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2462) juodosiomis figūromis 1:0 nugalėjo serbę Iriną Čeluškiną (2332), o Sigitas Kalvaitis (2216) įveikė armėną Ašotą Anastasianą (2552).

Moterų turnyre (150 dalyvių) pirmuosiuose dviejuose turuose pergales iškovojo 21-a šachmatininkė, o vyrų (403 dalyviai) varžybose taškų neprarado 34-i dalyviai.

Moterų turnyre pirmąjį pustaškį iškovojo ir 111-116 vietas dalijasi Deimantė Daulytė (2224), antrojo rato partiją baigusi lygiosiomis su šveicare Corinne Roelli (2009).

Antrąsias nesėkmes čempionate patyrė tarp autsaiderių esančios Rasa Norinkevičiūtė (2048), turėjusi pripažinti portugalės Catarinos Leites (2232) pranašumą, bei Kristina Apanavičiūtė (2008), nusileidusi Zehrai Topel (2224) iš Turkijos.

Sėkmingas trečiadienis buvo Lietuvos vyrams, iš kurių keturi - Šarūnas Šulskis, Vytautas Vaznonis, Airidas Savickas bei Henrikas Asauskas - iškovojo pergales, o Algimantas Butnorius - pirmąjį pustaškį.

Šarūnas Šulskis (2538) nugalėjo belgą Tanguy Ringoirą (2199), Vytautas Vaznonis (2282) įveikė rusą Stanislavą Novikovą (2556), Airidas Savickas (2372) privertė pasiduoti anglą Alaną Chapmaną (2058), Henrikas Asauskas (2264) įrodė savo pranašumą prieš vokietį Jensą-Uvę Maiwaldą (2489), o Algimantas Butnorius (2402) pasidalijo po pustaškį su kitu Vokietijos šachmatininku Torstenu Gnirku (2131).

Surinkę po 1,5 taško Š. Šulskis ir V. Vaznonis dalijasi 133-159-ą vietas, po 1 tašką turintys A. Savickas ir H. Asauskas dalijasi 226-266-ąsias pozicijas, o 0,5 taško turintis A. Butnorius dalijasi 313-332-ą vietas.