0

Europos vyrų krepšinio čempionato antrojo etapo varžybas Jono Kazlausko auklėtiniai baigė pergale. Po fiziškai itin kietos kovos Lietuvos rinktinė sekmadienį tik rungtynių pabaigoje 70:63  (18:13, 14:17, 16:16, 22:17) palaužė Mike‘o Fratello treniruojamus ukrainiečius ir užsitikrino mažiausiai antrą vietą E grupėje.

Nugalėtojams Linas Kleiza pelnė 15 taškų, Donatas Motiejūnas – 10, Darjušas Lavrinovičius - 8, Martynas Pocius, Renaldas Seibutis - 7, Tomas Delininkaitis ir Jonas Mačiulis - po 6, Mantas Kalnietis - 4, Jonas Valančiūnas - 2. Ukrainiečių ekipoje išsiskyrė Sergijus Gladyras - 18 taškų ir Eugene'as Jeteras - 10.

Rungtynių eiga

Užtikrintai pirmąsias keturias minutes sužaidę Ukrainos krepšininkai išsiveržė į priekį 8:3, tačiau po trijų uraganinių lietuvių kontratakų be atsako rezultatas jau buvo 8:9. Kibiai gindamiesi J. Kazlausko auklėtiniai daugiausiai po greitų atakų pirmą kėlinį laimėjo 13:18.

Mike‘o Fratello kariauna trankėsi į varžovų gynybos sieną, o Lietuvos rinktinė puolime atrado vis naujus ginklus. Po D. Motiejūno taiklaus tritaškio – 17:25 lietuvių naudai. Tačiau didesniu pranašumu mūsų šalies krepšininkai ilgai nesidžiaugė – sustiprinę gynybą ukrainiečiai dvikovai įpusėjus sugebėjo sumažinti skirtumą iki 30:32.

Ukrainiečių signalas lietuviams – lengvo pasivaikščiojimo nebus. Po pertraukos M. Fratello auklėtiniai persvėrė rezultatą savo naudai – 36:35. Prasidėjo nervinga, lygi ir fiziškai kieta kova taškas į tašką. Likus žaisti 10 minučių Lietuvos rinktinė priekyje 46:48.

Paskutinio ketvirčio pradžia vėl buvo lygi, tačiau netrukus J. Kazlausko auklėtiniai spurtavo. Iniciatyvos ėmęsis Linas Kleiza pelnė 5 taškus iš eilės padėjo lietuviams susikrauti 7 taškų pranašumą 55:62. Kovingai nusiteikę varžovai iniciatyvos neatidavė ir toliau lipo ant kulnų – 63:64. Po L. Kleizos tritaškio ir sėkmingos gynybos rungtynių baigtimi abejoti jau nereikėjo – 63:70.

Starto penketai: Lietuva: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Darjušas Lavrinovičius. Ukraina: Eugene‘as Jeteras, Sergijus Gladyras, Oleksandras Lypovyj,Maxymas Kornijenko, Kyrylas Natiažko.