0

Niujorke įsibėgėja ketvirtasis šiemet Didžiojo kirčio (Grand Slam) serijos teniso turnyras - 133-ią kartą rengiamas atvirasis JAV čempionatas (US Open), kurio prizų fondą sudaro 32,2 mln. dolerių.

Moterų vienetų varžybų pirmajame rate favoritė bei nugalėtojos titulą ginanti amerikietė Serena Williams 6:0, 6:1 sutriuškino italę Frančescą Schiavonę, aštuntoji raketė vokietė Angelique Kerber 6:1, 6:1 nugalėjo čekę Lucie Hradečką, devintoji pagal reitingą serbė Jelena Jankovič 6:3, 6:4 įveikė korto šeimininkę Madison Keys, o penkioliktoji pagal skirstymą amerikietė Sloane Stephens iš tolesnės kovos eliminavo Liuksemburgo tenisininkę Mandy Minellą - 4:6, 6:3, 7:6 (7:5).

Galina Voskobojeva (Kazachstanas) - Monica Niculescu (Rumunija) 6:4, 6:3;

Kristina Mladenovič (Prancūzija) - Anabel Medina Garrigues (Ispanija) 6:1, 1:6, 6:1;

Kurumi Nara (Japonija) - Alexandra Cadantu (Rumunija) 6:2, 6:2;

Paula Ormaechea (Argentina) - Kimiko Date-Krumm (Japonija) 6:3, 7:6 (9:7);

Zheng Jie (Kinija) - Kiki Bertens (Olandija) 6:1, 6:3;

Ashleigh Barty (Australija) - Estrella Cabeza Candela (Ispanija) 6:1, 6:4.

Vyrų vienetų varžybų pirmojo rato mače 2010 metais Niujorke triumfavęs antras pagal reitingą ispanas Rafaelis Nadalis 6:4, 6:2, 6:2 nugalėjo amerikietį Ryaną Harrisoną, ketvirtoji

raketė Ispanijos tenisininkas Davidas Ferreras 7:5, 6:3, 6:2 įveikė australą Nicką Kyrgiosą, o devynioliktas pagal skirstymą ispanas Tommy'is Robredo 6:3, 6:7 (6:8), 6:3, 6:2 privertė pasiduoti dar vieną Australijos atstovą Marinko Matoševičių.

Į antrąjį vienetų varžybų ratą taip pat iškopė Izraelio tenisininkas, kanadietis, dar vienas ispanas, kroatas bei austras:

Dudi Sela (Izraelis) - Andrej Kuznecov (Rusija) 7:6 (7:2), 6:3, 6:7 (2:7), 5:7, 6:4;

Frank Dancevič (Kanada) - Robin Haase (Olandija) 7:6 (7:5), 3:6, 7:5, 7:6 (7:3);

Roberto Bautista (Ispanija) - Thomaz Bellucci (Brazilija) 6:3, 6:2, 6:2;

Ivan Dodig (Kroatija) - 27-Fernando Verdasco (Ispanija) 6:3, 7:5, 1:6, 4:6, 6:3;

Andreas Haider-Maurer (Austrija) - 30-Ernests Gulbis (Latvija) 3:6, 6:3, 1:6, 7:6 (7:4), 6:4.

Dėl prasidėjusio lietaus du vyrų vienetų varžybų pirmojo rato mačai liko nebaigti, o susitikimas tarp tarp septintosios raketės bei penkiskart (2004-2008 metais) atvirųjų JAV teniso pirmenybių

čempiono šveicaro Rogerio Federerio ir slovėno Grego Žemljos nukeltas į antradienį.

Be pagrindinių prizų moterų bei vyrų vienetų varžybų nugalėtojai gaus po 2000 atitinkamai WTA ir ATP reitingo taškų bei po 2,6 mln. JAV dolerių čekį.