Trakuose vykstantis pasaulio jaunių irklavimo čempionatas įgauną pagreitį. Šiandien vykusiuose ketvirtfinalio plaukimuose geriausiai lietuvių gretose pasirodė broliai Vytautas ir Andrius Lapatiukai. Sportininkai galingai startavo savo plaukime, užėmę antrąją vietą ir pateko pusfinalį, teigiama pranešime spaudai.

Vaikinai 2 km ilgio distanciją įveikė per 6:25.62 min. Į priekį lietuviai praleido tik Rumunijos įgulą, kuri buvo greitesnė beveik 4 sekundėmis. Broliai Lapatiukai rytoj startuos pusfinalio plaukime, vietą A finale garantuos pirmosios trys vietos pusfinalio plaukimuose.

Po sėkmingo pasirodymo ketvirtfinalyje broliai teigė, jog sėkmingo starto priežastis prieš lemiamą startą pakeista taktika plaukime.

„Prieš startą ketvirtfinalyje apsikeitėme vietomis valtyje. Nusprendėme, jog vyresnis brolis geriau yrininkauja. – teigė broliai Lapatiukai. – Buvo sportinio pykčio. Norėjosi atkeršyti, kaip sakoma „užlupti“ - stipriai pagerinti rezultatą.“

3,5 sekundės nuo pusfinalio etapo skyrė vaikinų vienviečių valčių klasėje startavusį Paulių Merkį. Trasoje sugaišęs 7:18.07 min vaikinas užėmė ketvirtąją vietą. Bilietus į pagrindinį pusfinalį iškovojo pirmieji trys sportininkai – serbas, amerikietis bei kanadietis. P.Merkio dar lauks startas C/D pusfinalyje.

Viktorija Senkutė merginų vienviečių valčių klasės savo ketvirtfinalio plaukime buvo 6-ta. Mergina distanciją įveikė per 8:21.30 min. Lietuvės dar lauks startas C/D pusfinalyje.

Rytoj kovą dėl medalių tęs trys Lietuvių įgulos – vaikinų aštuonvietės valties įgula, merginų dviviečių valčių klasės duetas – Roberta Navickaitė ir Sonata Petrikaitė bei šiandien į pusfinalį etapą prasimušę broliai Lapatiukai.