Penki startai – trys aukso medaliai, ketvirtoji bei septintoji vietos. Tokius įspūdingus rezultatus pademonstravo Lietuvos irkluotojų ekipa vos per vieną parą užliejusi Lietuvos studentų komandą auksinių medalių liūtimi, teigiama pranešime spaudai.

Atrankos, pusfinalio bei finalo plaukimuose per tris universiados dienas triumfavo trys lietuvių įgulos: Milda Valčiukaitė kartu su Donata Vištartaite aplenkė visas varžoves dviviečių valčių klasėje. Sekmadienį, finaliniame starte merginų laikais buvo 7:17.43 min. Artimiausios varžovės – baltarusės atsiliko daugiau nei 7-iomis sekundėmis.

Euforija apėmė ir pirmadienio A finalus vyrų dvivietėse bei vyrų vienvietėse valčių klasėse stebinčius sirgalius. Vos per 15 minučių į Lietuvos studentų ekipos medalių taupyklę įkrito du auksiniai apdovanojimai. Pirmieji pirmadienio rytą į finalo startą stojo Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas. Vyrai, užtikrintai įveikę distanciją per 6:36.73 min. artimiausius varžovus - ukrainiečius aplenkė daugiau nei 10 sek.

Po dvivietės auksinio triumfo į kovą medalių link stojo kitas tituluotas mūsų irkluotojas – Mindaugas Griškonis. Vienvietėje valtyje startavęs triskart Europos čempionas 2 km trasą įveikė per 7:18.32 min ir buvo 5 sek. greitesnis nei antroje vietoje likęs meksikietis Aleksandras Loligeris.

Aukštą ketvirtą vietą universiadoje užėmė keturviečių valčių be vairininko įgula. Atrankose plaukimuose užėmę antrąją vietą Roko Balsio, Žygimanto Galinšanskio, Dovydo Balsio bei Mariaus Ralicko irkluojama valtis pasinaudojo papildomu šansu paguodos plaukime ir pateko į finalą.

Lemiamame starte lietuvių oponentai iš Vokietijos, Italijos bei Rusijos buvo šiek tiek greitesni ir mūsiškiai liko nugalėtojų pakylos prieigose, nuo trečiosios vietos atsilikę vos 1.92 sek.

Dar viena Lietuvos irkluotoja Ieva Adomavičiūtė startavo moterų vienviečių valčių klasėje. Atrankos plaukime užėmusi ketvirtąją vietą, Ieva bandė prasimušti į finalą paguodos plaukime.

Papildomame šanse I.Adomavičiūtei pritrūko 6 sek. iki A finalo. Startavusi B finale, sportininkė aplenkė artimiausią varžovę daugiau nei 15 sek. ir užėmė garbingą septintąją vietą.

Lietuvos irkluotojų startai ne tik tapo puikia puošmena universiadoje, bet ir užkėlė Lietuvos studentų ekipą į ketvirtąją vietą šalių medalių rikiuotėje. Mūsų šalies sąskaitoje – trys aukso medaliai, kurių autoriai - irkluotojai.