0

Vimbldono teniso turnyro finale kortų šeimininkas Andy Murray įveikė pasaulio reitingo lyderį Novaką Džokovičių ir po 77 metų pertraukos nuo Fredo Perry tapo pirmuoju britu, tapusiu čempionu.

Kai A. Murray įveikė 77 metus trukusį prakeiksmą, žiūrovai griausmingai sveikino nugalėtoją. Tūkstančiai žmonių Londone prie didžiųjų lauko ekranų puolė vieni kitiems į glėbį. Pats tenisininkas klūpojo ant kortų žolės, veidą uždengęs rankomis. Jo mama Judy tribūnose verkė.

Britų teniso istorija verčia naują puslapį. Škotas 6:4, 7:5, 6:4 nugalėjo N. Džokovičių ir, atrodo, Didžioji Britanija gali drąsiai sakyti, kad rado įpėdinį nacionaliniam didvyriui F. Perry. Šis 1936 metais laimėjo trečią ir paskutinį Didžiojo kirčio turnyrą Vimbldone.

„Žinau, kaip jūs troškote Vimbldono nugalėtojo brito, - kalbėjo A. Murray. – Tikiuosi, jums patiko.“ Po pergalės škotas pasuko pirmiausiai prie savo trenerio Ivano Lendlo: „Ši taurė – mano visos komandos, tačiau labiausiai – Ivano, jis čia dar kaip žaidėjas troško laimėti.“

N. Džokovičius atidavė pagarbą nugalėtojui: „Andy, nusipelnei čia laimėti. Žinau, ką tai reiškia visiems vietiniams žmonėms ir šaliai.“

Finalą tarp dviejų garsiausių planetos tenisininkų, kurie žaidė trijuose iš keturių pastarųjų Didžiojo kirčio turnyrų finaluose, stebėjo daugybė garsenybių. Karališkojo ložėje šventė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas, opozicijos lyderis Edas Milibandas ir škotų pirmasis ministras Alexas Salmondas.

Tribūnose taip pat buvo Wayne‘as Rooney, Victoria Beckham, teniso legendos Rodas Laveras, Roy Emersonas, Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jacquesas Rogge‘as.

Apie 15 tūkst. sirgalių centriniame korte nukėlė skrybeles dėl puikaus A. Murray žaidimo. Po karčių ašarų praėjusiais metais, kai škotas finale turėjo pripažinti šveicaro Rogerio Federerio pranašumą, ši pergalė jam itin saldi.

Tiesa, kartą A. Murray Vimbldone jau triumfavo – pernai vykusiose olimpinėse žaidynėse jis pusfinalyje įveikė N. Džokovičių, o finale nugalėjo R. Federerį. „Tai buvo labiausiai jaudinanti akimirka mano gyvenime“, - apie iškovotą olimpinį auksą pasakojo A. Murray.