Sekmadienį Trakuose baigėsi 51-oji tarptautinė irklavimo regata "Gintariniai irklai". Į senąją Lietuvos sostinę atvykę dešimties šalių atstovai tris dienas kovojo dėl apdovanojimų įvairiose valčių klasėse. Šiemet regatoje dalyvavo apie 600 sportininkų iš Azerbaidžano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Šveicarijos, Rusijos, Estijos, Lietuvos, Baltarusijos.

Pirmąją finalų dieną, šeštadienį, Lietuvos irkluotojai iškovojo tris pirmosios, vieną antrosios ir du trečiosios vietos apdovanojimus. Medalių medžioklė tęsėsi ir sekmadienį.

Keturviečių valčių klasėje pirmos vietos medalius iškovojo Lietuvos ekipa - Dominykas Jančionis, Saulius Ritter, Rolandas Maščinskas bei Aurimas Adomavičius. Bene tituluočiausia regatos lietuvių komanda 2000 m distanciją įveikė per 5 minutes 51,35 sekundės ir vos 0,61 sekundės aplenkė antroje vietoje likusius estus.

Pergalę lengvasvorių dviviečių valčių varžybose iškovojo Paulius Vaitkūnas bei Karolis Sunklodas (7:10,12). Trečiąją vietą šioje klasėje užėmė Žilvinas Martinkėnas ir Edmundas Šameto (7:17,15).

Dvidiečių įgulų varžybose antri liko broliai Andrius ir Vytautas Lapatiukai (6:37,80), mažai nei dviem sekundėmis atsilikę nuo nugalėtojais tapusių Estijos irkluotojų.

Keturviečių valčių be vairininko klasėje lietuviai Rokas ir Dovydas Balsiai, Žygimantas Gališanskis ir Marius Ralickas taip pat tenkinosi sidabro medaliais. Vyrai trasoje sugaišo 6 min. 27,17 sek. Nugalėjo Rusijos atstovai - 6 min. 23,11 sek.

Antras liko ir vienvietininkas Sigitas Klerauskas (7:19,38), nusileidęs tik ukrainiečiui Aleksandrui Lukjanenkai (7:16,39).

Dar vienas - bronzos - medalis atiteko Lietuvos moterų aštuonvietės valties su varininke įgulai. Agnetė Stribinskytė, Julija Labaitė, Greta Bagočiūtė, Eisvė Stulpinaitė, Dovilė Gineitytė, Edvina Nesukaitytė, Airida Kazlauskaitė, Ernesta Navickaitė bei Gintarė Alaburdaitė distanciją įveikė per 8 minutes 6,50 sekundės.

Antrąją finalų dieną geriausiai sekėsi Rusijos irkluotojams, kurie iškovojo 4 aukso, 1 sidabro bei 5 bronzinius medalių komplektus.

Pirmąją finalų dieną istorinius pirmuosius medalius iškovoję regatos debiutantai - Kinijos sportininkai - sekmadienį džiaugėsi dar dviem pergalėmis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.