REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Vynas turi būti suprantamas ir nereikia apie jį kalbėti pernelyg sudėtingai“, – sakė Lietuvoje viešėjusi vyndarė iš Ispanijos Gloria Collell. Savo pačios sukurtus vynus pristačiusi moteris juokavo, kad jei žmonėms pernelyg komplikuotai pradėsi aiškinti apie vyną, jie tiesiog apsisuks ir pasiims bokalą alaus – o vyno kultūrą pažinti išties verta.

Vynas turi būti suprantamas ir nereikia apie jį kalbėti pernelyg sudėtingai“, – sakė Lietuvoje viešėjusi vyndarė iš Ispanijos Gloria Collell. Savo pačios sukurtus vynus pristačiusi moteris juokavo, kad jei žmonėms pernelyg komplikuotai pradėsi aiškinti apie vyną, jie tiesiog apsisuks ir pasiims bokalą alaus – o vyno kultūrą pažinti išties verta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Freixenet“, jau daugiau nei 150 metų patirtį putojančių bei ramių vynų gamyboje turinti įmonė, jauną vyndarę į savo komandą pakvietė pakvietė prieš ketverius metus.

REKLAMA

Vienas pagrindinių tikslų buvo sukurti modernų, lengvo ir lengvai suprantamo skonio, bet tuo pačiu ir nepriekaištingos kokybės.  Po daugiau nei metus trukusių paieškų, pokalbių su vartotojais visame pasaulyje, begalės bandymų ir ragavimų buvo sukurtas vynas „Mia“. Išvertus iš ispanų kalbos, jo pavadinimas reiškia „Mano“.

Geriausias darbas pasaulyje

Gloria – ne tik vyno kūrėja, bet ir jo „veidas“: jos nuotrauka puošia galines butelių etiketes, ji pati keliauja po pristatymus visame pasaulyje ir netgi pasirodo reklaminiuose filmukuose. Būti vyndare, vadybininke ir modeliu – gana neįprastas darbų derinys: „Tai keistas jausmas. Kovą, kai buvau „Pro vine“ mugėje, prie manęs su buteliu „Moscato“ priėjo grupelė merginų ir paprašė pasirašyti ant etiketės. Aš tik pasakiau „Ką?“ Tai lyg... o Dieve, joms tikrai patinka mano vynas! Jautiesi tikrai įvertinta ir pakylėta, kad gerdami tavo vyną žmonės patiria ypatingas akimirkas. Jauti, kad suteiki žmonėms laimės ir dėl to verta stengtis. Be to, su „Mia“ mes pradėjome naują „Freixenet“ erą ir dėl to su visa savo komanta taip pat labai didžiuojamės – tai naujas pagrindas senai ir didelei kompanijai.“

REKLAMA
REKLAMA

Jauna specialistė (ir dar moteris!), įžengusi į tradicinius vyno namus per trumpą laiką pasiekė tiek, kiek kitiems nepavyksta metų metus.  „Reikia turėti daug aistros – kai tikrai tiki tuo, ką darai ir į savo darbą įdedi visą aistrą ir meilę, žmonės tai jaučia, – sakė Gloria. – Aš tikrai myliu darbą: dirbti su vynais, pasakoti žmonėms apie šį gėrimą. Ir reikia nebijoti tai parodyti, savo aistrą darbui, bei mokėti bendrauti.“

Moteris augina du vaikus.  „Jeigu jie norėtų tęsti mano darbą, būčiau be galo laiminga. Manau, kad tai – vienas geriausių darbų pasaulyje. Dalyvauji verslo susitikimuose, taip pat daug būni gamtoje, patiri vynuogynų ir vyno rūsių ramybę, o kai keliauji – pažįsti naujas kultūras ir žmones.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai – panašūs į pietų europiečius

Pati rinkdamasi vyną Gloria, kaip tikra pietietė, labiausiai vadovaujasi nuotaika: kokia tuomet diena, ar norisi ko nors lengvo, galbūt taurės putojančio vyno, ar sunkesnio, išraiškingesnio gėrimo. Be to, vyno pasirinkimas priklauso ir nuo to, koks maistas bus juo užgeriamas. Vyndarė iš Ispanijos mėgaujasi ne tik savo krašto, bet ir užsienietiškais vynais: kartais nuotaika padiktuoja prancūziško vyno pasirinkimą, kartais – vokiško „Rieslingo“.

G. Collell džiaugėsi, kad vyno kultūra vis labiau populiarėja ir skinasi kelią į naujus kraštus. Nauja, didelė ir daug žadanti rinka vyndariams – Azijos šalys, tačiau ten įsitvirtinti sunkiau ne dėl didelės konkurencijos ar gyventojų perkamosios galios, bet dėl vyraujančių tradicijų. „Tokiose rinkose, kaip Lietuva, Latvija ar Lenkija yra lengviau. Jūsų kultūra ir gyvenimo stilius artimesnis Viduržemio jūros šalims – Italijai, Ispanijai ar Prancūzijai. Jums patinka geras maistas, susėsti už stalo ir kalbėtis. Na o Kinijoje daugelis žmonių tiesiog sėda ant žemės, pasiima dubenėlį ir tiesiog valgo ryžius. Sunku prie to įsivaizduoti taurę vyno.“

REKLAMA

Paklausta, ką mano apie Lietuvoje ir kitose šiaurės Europos šalyse gaminamus obuolių, serbentų, vyšnių ir kitų uogų vynus pašnekovė sakė: „Viskas, kas prisideda prie vyno kultūros, yra gerai. Man tai patinka. Tai evoliucijos klausimas, mes visi turime mokytis. Pati kažkada pradėjau ragauti Moscatel vynuogių vyną ir po to mano skonis augo. Taip ir kiti, pradėję nuo obuolių ar aviečių vyno, ateityje galbūt išbandys Tempranillo, Cordon Negro vynuogių ar burgundišką vyną.“

Apie G. Collell ir „Freixenet“

Gloria gimė ir užaugo Katalonijoje, visai šalia Barselonos. Vyndarės kelią ji pasirinko neatsitiktinai – visa Glorios šeima vyndariai, tad vienerius metus pastudijavusi teisę, ji šiuos mokslus metė ir pasirinko enologijos studijas, po kurių stažavosi Prancūzijoje, Burgundijos regione. Baigusi mokslus, dirbo vyno prekybos srityje, o 2009 įsiliejo į „Freixenet“ komandą.

REKLAMA

„Freixenet“ (tariamas – „Frešenet“) 1830-aisiais įkūrė Ferrer šeima, kurie putojantį vyną (cava) pradėjo gaminti 1914 m. „Freixenet“ įsikūrusi Sant Sadurni d’Anoia, esančioje į pietvakarius nuo Barselonos, Katalonijos regione, Ispanijoje. Šiandien tai didžiausias „cava“, t.y. putojančio vyno, gaminamo naudojant tradicinį gamybos metodą, gamintojas pasaulyje.

Gloria išskiria tris svarbiausius dalykus jos gyvenime – šeimą, vyno gamybą ir Barseloną: „Man labai patinka gyventi Barselonoje – tai miestas , kuriame karaliauja aistra, spontaniškumas ir gyvenimo džiaugsmas. Šis miestas turi didelę įtaką mano gyvenimui ir mano darbui.“

Balsas.lt įspėja, kad alkoholio vartojimas kenkia jūsų sveikatai ir šeimos bei visuomenės gerovei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų