0

Antrą pergalę Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) superfinalo serijoje iškovojo San Antonijaus „Spurs“ klubas, namie 113:77 (24:20, 26:24, 28:19, 35:14) užtikrintai parklupdęs Majamio „Heat“ krepšininkus.

Serijoje iki keturių pergalių Greggo Popovičiaus auklėtiniai pirmauja 2:1, o artėjantys du mačai vėl vyks San Antonijuje.

„Heat“ „žudikais“ tapo du anksčiau Europoje, Trevizo „Benetton“ ir Liublianos „Union Olimpija“ komandose žaidę amerikiečiai – Gary Nealas bei Danny Greenas. Viso mačo metu jie tritaškėmis „bombomis“ varė į nevilti NBA čempionų ekipą. Kartu jiedu pataikė net 13 tritaškių.

Iš viso D.Greenas pataikė 7 iš 9, o G.Nealas – 6 iš 10 tritaškių. Atitinkamai jie pelnė 27 ir 24 taškus. Būtent po jų tolimų metimų San Antonijaus klubas įgijo triuškinančią persvarą.

Savo ruožtu „Heat“ labai trūko LeBrono Jameso. 34-ą minutę jis teturėjo vos 4 taškus (2/12 met.). Nors atsibudo pačioje trečio kėlinio pabaigoje pelnydamas devynis taškus iš eilės ir lyg įnešdamas šiek tiek intrigos (63:76), iš pradžių G.Nealas, o vėliau ir D.Greenas ketvirtojo ketvirčio pradžioje keliais tolimais metimais priminė, kas yra kas (94:65).

„Heat“ neblogai atakavo iš trijų taškų zonos (8/18 trit., 44 proc.), tačiau „Spurs“ pataikė dvigubai daugiau – 16 iš 32 tritaškių (50 proc.).

Lengviau mačo pradžioje įsibėgėjo aikštės šeimininkai. Įpusėjus ketvirčiui T.Duncanas dėjimu padidino „Spurs“ persvarą iki 11:4, o E.Spoelstra buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tiesa, „Heat“ po jos įvėlė San Antonijaus ekipą į greitą žaidimą ir mažino deficitą (12:15). E.Ginobilis buvo suteikęs vietos sirgaliams džiaugsmo dėjimu, tačiau Majamio komandos ryžto tai nemažino – 18:19. Visgi po pirmo kėlinio „Spurs“ pirmavo 24:20.

„Spurs“ entuziastingai pradėjo antrąjį ketvirtį ir kelias minutes neleido „Heat“ pelnyti taškų. Tačiau NBA čempionai „pratrūko“ po minutės pertraukėlės ir žaibiškai sušvelnino deficitą iki minimumo (26:27). Tiesa, perimti iniciatyvos „Heat“ nepavyko ir G.Popovičiaus auklėtiniai vėl nutolo saugesniu skirtumu – 36:28. „Spurs“ 20-ąją minutę po retos greitos atakos pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (40:30). Skirtumas buvo šoktelėjęs ir iki 11-os (43:32), tačiau „Heat“ reikiamu metu atsitiesė ir žaibiškai priartėjo po jau trečio M.Millerio tritaškio – 42:43. Nors rezultatas buvo lygus (44:44), „Spurs“ įspūdingai baigė antrą kėlinuką. Iš pradžių tritaškį pataikė Tony Parkeris, o su sirena greitoje atakoje tolimą metimą „įsūdė“ G.Nealas – 50:44.

San Antonijaus krepšininkai puikiai atrodė po pertraukos ir per pusketvirtos minutės pabėgo į priekį 13 taškų skirtumu – 59:46. „Heat“ negelbėjo net du iš eilės M.Millerio tritaškiai (5/5) – „Spurs“ toliau laikė atokiai nuo varžovų, o K.Leonardas pasiuntė svečius į nokdauną – 69:52. L.Jamesas žaidė itin blankiai. Tik 34-ąją minutę jis pelnė 7-ąjį savo tašką, pataikydamas vos 3-ąjį metimą iš 14. Tiesa, „Spurs“ atsainiai gynėsi prieš „Heat“ lyderį, o šis įsibėgėjo ir pelnė devynis taškus iš eilės. „Spurs“ prieš ketvirtą kėlinį vis dar pirmavo 78:63, bet „Heat“ pademonstravo gyvybės ženklus.

Ketvirto kėlinio pradžioje G.Nealas tiesiogine to žodžio prasme siautėjo – pataikė du tritaškius iš eilės per rankas, o „Spurs“ per pusantros minutės nutolo 86:63. San Antonijaus klubas ir toliau tritaškėmis bombomis pradėjo tyčiotis iš priešininkų – 94:65. Per likusį laiką šeimininkai tik dar labiau padidino pranašumą.

„Spurs“: D.Greenas 27 (7/9 trit.), G.Nealas 24 (6/10 trit.), K.Leonardas 14 (12 atk. kam.), T.Duncanas 12 (14 atk. kam.), D.Blairas 9, T.Splitteris 8, E.Ginobilis 7, T.Parkeris 6 (8 rez. perd.), C.Josephas, M.Bonneris ir P.Millsas po 2.

„Heat“: D.Wade‘as 16, L.Jamesas (7/21 met., 11 atk. kam.) ir M.Milleris (5/5 trit.) po 15, Ch.Boshas 12 (10 atk. kam.), N.Cole‘as 8, R.Allenas 4, J.Jonesas 3, Ch.Andersenas ir J.Anthony po 2.