0
TV3

Švedijos futbolo rinktinė tęsia kovą dėl vietos 2014 metų Pasaulio čempionate. Antradienio vakarą trenerio Eriko Hamreno auklėtiniai rezultatu 2-0 įveikė Farerų salų nacionalinę ekipą, kuri susitikimo pabaigoje buvo įgijusi netgi kiekybinę persvarą.

Svečiams apsiginti nuo šeimininkų atakų pavyko tik per pirmąjį pusvalandį. Švedai grėsmingais reidais „ardė“ varžovų gynybą, bet pasižymėti taip ir nesugebėjo.

Pirmąjį įvartį šiame susitikime įmušė Švedijos rinktinės kapitonas Zlatanas Ibrahimovičius. Po rikošeto priešininkų baudos aikštelėje puolėjas pirmas sureagavo į atskriejantį kamuolį ir atitrūkęs nuo gynėjų pastarąjį pasiuntė į vartų tinklą.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti vos dešimt minučių, Farerų salų futbolininkai palūžo. Švedai visiškai perėmė iniciatyvą ir varžovams nesuteikė nė menkiausios galimybės pagalvoti apie išlyginamąjį įvartį.

Po didžiosios pertraukos į aikštę grįžę farerai atrodė kur kas užtikrinčiau, bet šeimininkai ir toliau žaidė kur kas geriau.

Farerų saloms viltis rungtynėse išlyginti rezultatą atgimė po to, kai 79 minutę raudoną kortelę prieš save išvydo Švedijos rinktinės gynėjas Andresas Granqvistas, tačiau svečiai kiekybine persvara pasinaudoti nesugebėjo.

Tašką šiame susitikime padėjo pirmojo įvarčio autorius Z.Ibrahimovičius. Puolėjas tiksliai realizavo vienuolikos metrų baudinį ir rezultatas tapo 2-0.

Likusios antrojo kėlinio minutės tebuvo formalumas, o pergalę šventę švedai C grupėje pavijo atitinkamai antroje ir trečioje vietose esančias Austrijos ir Airijos rinktines. Dabar visų šių trijų nacionalinių ekipų sąskaitose yra po 11 taškų. Grupės lyderė ir toliau išlieka Vokietija (16 tšk.).