0

Penktadienio vakarą Vilniaus LFF stadione sužaistos 2014 metų Pasaulio čempionato atrankos G grupės rungtynės. Nesėkmę savų žiūrovų akivaizdoje patyrė Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė, kuri minimaliu rezultatu 0-1 turėjo pripažinti Graikijos futbolininkų pranašumą.

Šiame susitikime pirmi pavojų sukūrė lietuviai. Valdemaras Borovskij atliko puikų perdavimą varžovų baudos aikštelės link, o joje kamuolį priėmė Deividas Matulevičius, kuriam, deja, pritrūko tikslumo.

Per pirmas 10 minučių iniciatyva priklausė svečiams. Lietuvos rinktinės futbolininkai neretai klydo atliekant perdavimus, todėl tuo graikai naudojosi ir ilgiau kontroliavo kamuolį.

20 minutę graikai išsiveržė į priekį. Neužtikrintai sužaidęs Emilijus Zubas liko stovėti vartuose, o stiprų smūgį galva atlikęs Lazaros Christodoulopoulos pelnė įvartį ir rezultatas tapo 1-0.

Po praleisto įvarčio lietuviai stengėsi atsitiesti. Sužaidus dar kelias minutes tolimą smūgį atliko Mindaugas Panka, bet kamuolys atsimušė į skersinį ir vartuose neatsidūrė.

33 minutę pavojingai į Lietuvos rinktinės vartus smūgiavo Theofanis Gekas. Mažasis graikų puolėjas iššoko aukščiau už visus mūsų komandos gynėjus, bet kamuolį patikimai sugavo vartininkas E.Zubas.

Sužaidus dar kelias minutes pavojingą šeimininkų reidą nutraukė Giorgios Karagounis, kuris pargriovė ant žemės Edgarą Česnauskį bei užsidirbo geltoną kortelę.

Kėlinio pabaigoje dar vieną pavojingą epizodą varžovų aikštės pusėje sukūrė lietuviai. Marius Stankevičius puikiai įsiveržė į priešininkų baudos aikštelę, bet atliko netikslų perdavimą ir galimybė liko neišnaudota.

Iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos likus žaisti minutę, traumą patyrė Jose Holebas. Tiesa, tikriausiai tai buvo labiau vaidyba, nei skausmo „šou“. Gynėjas atsistojo ir tęsė susitikimą.

Jau pačioje antrosios rungtynių dalies pradžioje pavojingą smūgį į Lietuvos rinktinės vartus atliko Th.Gekas. Šį kartą mūsų komandą nuo praleisto įvarčio išgelbėjo vartininkas E.Zubas, kuris puikiai sureagavo į graiko bandymą.

55 minutę savus vartus drąsiai paliko E.Zubas ir nutraukė pavojingą graikų išpuolį, kuris galėjo baigtis įvarčiu. Lietuvos ekipos gynėjai nesutarė, kuris pirmas turi suspėti prie kamuolio, todėl darbo ėmėsi jaunasis vartininkas.

Rungtynėse komandoms sužaidus valandą, tolimą ir labai pavojingą smūgį į Graikijos rinktinės vartus atliko Kęstutis Ivaškevičius. Saugas užklupo varžovų vartininką Orestį Karnezį nepasiruošusį, bet kamuolys prašvilpė greta virpsto.

65 minutę svečiai turėjo atlikti priverstinį keitimą. Dėl traumos rungtynių tęsti negalėjo Th.Gekas. Pastarąjį aikštėje pakeitė Dimitris Salpingidis.

Vis labiau artėjant antrojo kėlinio pabaigai lietuviai stengėsi spausti varžovus jų aikštės pusėje. Nors neretai mūsiškiams trūko tikslumo, graikai prieš Lietuvos futbolininkus atrodė kur kas blankiau.

Graikijos rinktinė ir toliau patikimai rungtyniavo gynyboje. Šeimininkai kūrė atakas, bet nuo visų varžovų išpuolių graikai apsigynė.

Svečių futbolininkai vieną realiausių galimybių pasižymėti turėjo pačioje susitikimo pabaigoje. Deja, bet D.Salpingidžio smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

Per likusias antrojo kėlinio minutes lietuviams išlyginti rezultato taip ir nepavyko, o pergalę ir tris taškus G grupėje iškovojo graikai, kurie tęsia kovą dėl pirmosios pozicijos su Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės futbolininkais.

Rezultatas

Lietuva – Graikija 0:1

20' [0 - 1] L. Christodoulopoulos

36' G. Karagounis (geltonoji kortelė)

55' G. Samaras (geltonoji kortelė)

58' E. Česnauskis (geltonoji kortelė)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Emilijus Zubas, Marius Stankevičius, Tadas Kijanskas, Tomas Mikuckis, Valemaras Borovskij, Edgaras Česnauskis, Kęstutis Ivaškevičius, Mindaugas Panka, Saulius Mikoliūnas, Mindaugas Kalonas, Deividas Matulevičius.

Graikija: Orestis Karnezis, Vasilios Torosidis, Konstantinos Manolas, Sokratis Papastathopoulos, Jose Holebas, Ioannis Maniatis, Konstantinos Katsouranis, Georgios Karagounis, Lazaros Christodoulopoulos, Theofanis Gekas, Georgios Samaras.